תושבי שכונת נווה שאנן בחיפה מתלוננים: השכונה גוססת. בתי עסק נסגרים, הצעירים בורחים ונכנסים לשכונה חרדים

תושבי שכונת נווה שאנן שבעבר הצטיירה כשכונה של מעמד הפועלים, מעמד הביניים שאף צויירה כשכונה מפאיניקית בשנות החמישים-שישים, הולכת ורואה איך החיים בה הולכים ונהיים שוממים. כך לפי תושבי השכונה שמעידים על בתי עסק שהולכים ונסגרים. רק לאחרונה נסגרו שני בתי קפה "קפאין" ו-"קפה קפה", כשבתי עסק אחרים עומדים שוממים במהלך השבוע.

ירון, תושב השכונה שעבר אליה מהכרמל הצרפתי מספר: "עברתי לכאן כי חשבנו שזו תהיה שכונה צעירה יותר. חוץ מקפה שני שעובד, השאר זה כמו אווירת גסיסה. זה עצוב. יש כאלו שאומרים שזה בגלל משפחות חרדיות שנכנסות לשכונה. אני לא חושב שזאת הסיבה העיקרית. אני חושב שכל העיר חיפה היא בגסיסה ונווה שאנן זה רק דוגמא אחת".

טלי, אף היא תושבת השכונה שאף גדלה בה אומרת: "שני בתי קפה נסגרים כמעט בבת אחת. ביגה נסגר ונפתח רק לפני כמה ימים. משהו לא טוב קורה כאן. העירייה צריכה לעודד את העסקים האלו, כי אחרת הצעירים ימשיכו לברוח מכאן ונשאר עם שכונה זקנה ונצעד למקום שכל חיפה נמצאת בו".

 

שושנה מספרת: “גם בית האבות מול בית ספר תל חי יסגר ויהפוך לישיבה. יש תחושה לא טובה שהכניסה של החרדים לשכונה, פוגעת בה ובחיים”.

לימור מסכמת: “בחרתי לעבור לחיות בנווה שאנן כי זו שכונה מישורית וקל ללכת בה. אבל הבעיה שאין לאן ללכת. אין ספק שיש נהירה של קהל חרדי ודתי לאזור. זה מורגש ומן הסתם מדיר מכאן קהל אחר”.

לעומתם חיים תושב ותיק של השכונה יוצא נגד האשמת אכלוס החרדים ואומר: “החרדים לא אשמים שאנשי השכונה מעדיפים שלא לשבת ולבלות במקומות הבילוי שכבר נמצאים כאן. הם לא אשמים שצעירים מעדיפים לנסוע מחוץ לחיפה לבלות”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות