חשיפה: עיריית נשר מתקינה מצלמות “חכמות” שיתריעו על כניסת גורמים בעייתיים או פשיעה לעיר ויעקבו אחריהם. וגם: פריסת רשת מצלמות

השבוע נרשם אירוע של אלימות בין בני נוער בנשר, באחת הגינות שהגיע לכדי דקירות ואישפוז הנערים הפצועים.

הדבר עורר את דאגתם של כמה מתושבי העיר שהעלו את הסוגייה ברשתות החברתיות.

ראש העיר, רועי לוי, מייד ענה לתושבים וחשף כי בעיר נבנית רשת של מצלמות שיפקחו על הנעשה בעיר, יתריעו ויהוו כוח עזר לכל נושא האכיפה וההרתעה נגד גורמים עברייניים או אלימות וונדלים. לוי חשף יותר מכך, כי העיר נשר מצטיידת במצלמות מתוחכמות במיוחד- "מצלמות חכמות" שתפקידן להתריע מפני כניסת גורמים "בעייתיים" או גורמי פשיעה לעיר.

 

צמרת, מנהל המוקד העירוני בנשר חשף את תפקיד המצלמות שמותקנות בעיר נשר ומדובר באחד מהאמצעים החדשניים ביותר בכל נושא האכיפה וההרתעה: “המצלמות האלו מחוברות לרשת ממוחשבת. לתוך הרשת הממוחשבת מוזנים לדוגמא לוחיות רישיוי של רכב של גורמים שהם פליליים או בעייתיים מבחינת המשטרה ובכלל. ברגע שאותם גורמים יכנסו לעיר, המצלמות יקלטו אותם ומייד יתריעו. שאר רשת המצלמות בעיר תעקוב אחר תנועת אותו גורם או אנשים וכך נוכל או לתפוס אותם או למנוע את פעולתם. כל זאת בשיתוף פעולה צמוד עם המשטרה ועם יחידת השיטור המשולבת בנשר”.

צמרת עוד מספר כי בעיר מותקנות מצלמות בגנים ופארקים, שם יש בעיות של הפרעה לתושבים או ונדליזם: “אנחנו בעיצומו של תהליך של רישות העיר במצלמות. כרגע אנחנו מטפלים באזורים היותר דחופים ובסוף התהליך נגיע לכ-220 מצלמות בכל העיר. כל זאת לטובת ביטחון התושבים והעיר”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות