חילופי האשמות קשים בתוך ועד עובדי עיריית חיפה. אחד מראשי הוועד לשעבר גבי שושני: “צריך סדרת תוכניות ‘עובדה’ לחשוף מה הלך בזמן מזרחי”. מזרחי: “שושני פועל מתסכול ומניעים אישיים”

 

יש אומרים שהשביתה שהנהיג ועד עובדי עיריית חיפה לפני מספר שבועות נגד הנהלת העירייה העירה כמה "שדים" ממקומם, ויש האומרים כי העובדה שהנהלת העירייה לא מתייצבת לצד הוועד, כמו בשנים האחרונות היא נתנה את הכח לגורמים שונים בכדי לקרוא תיגר על ועד העובדים בראשות דוד וקנין והסתדרות העובדים המחוזית בראשות משה מזרחי, שעמד בראש ועד עובדי עיריית חיפה בעבר במך 17 שנה.

כל זאת אולי מספיר את חילופי המהלומות וההאשמות הקשות שמסתובבות בין גבי שושני, חבר הנהלת הוועד לשעבר שבשבועות האחרונים הולך ומחתים עובדים להסתדרות המאוחדת, העומדת ומתחרה בהסתדרות העובדים שמנהיגים וקנים ושושני.

שושני אומר ל"ניוזים צפון" כי הוא החתים כבר 200 עובדים והיד נטויה. אלא שמאחורי הקלעים מתגלה מלחמה של הכפשות ומאבקי כוחות "לא נעימים" וזו בלשון המעטה.

עם היוודע העובדה ששושני מחתים עובדים כדי שיצאו מההסתדרות שתחת וקנין ומזרחי, מדובר בשבירת שורות שלא נראה כמוה בשנים שעברו.

גורמים בועד העובדים מטעם ההסתדרות תחת דוד וקנין וראש המרחב, משה מזרחי אמרו ל"ניוזים צפון": "גבי שושני פועל ממניעים אישיים. הוא עצבני שאמרו לו לעבוד כמו כל העובדים, בזמן שבעבר הוא היה סגן יו"ר ועד העובדים והייתה לו פריבילגיה. היום הוא לא בוועד והוא נדרש לעשות את העבודה כמו כולם. גם כשהוא חבר ועד הוא היה צריך לעשות את העבודה כמו כולם. ואם לא מספיק- הוא כבר הרבה זמן דוחף שהבן שלו שעובד אף הוא בעירייה, יקבל להיות מנהל או מפקח. אבל מה לעשות שהבן שלו לא נמצא ראוי לזה. בגלל שהוא לא מקבל מה שהוא רוצה, אז הוא התחיל להחתים עובדים שהם מתוסכלים כמוהו, אז הם חותמים בלאומית. אז כל אדם שלא ניתן לו תקן שהוא רוצה יאיים עלינו?".

בוועד עוד תוקפים וטוענים כי שושני החתים רק כמה עשרות אנשים, שחלקם לטענתם: "בכלל לא יודעים על מה הם חתמו. חשבו שהם בקופת חולים לאומית ולכן הם צריכים להיות בהסתדרות הלאומית".

יו”ר מרחב חיפה בהסתדרות, משה מזרחי, שהיה יו”ר ועד עובדי חיפה ומגבה את דוד וקנין יו”ר הוועד, תוקף את שושני במילים קשות ואומר: “הוא מתנהל מאינטרסים אישיים. הוא פועל מתסכול ומרמור בגלל עניינים שנוגעים לו. הוא לא בא מאינטרס למען טוב העובדים, אלא מאינטרס שלו ודי ברמיזה זו. עובד שרוצה לדעת יותר, מוזמן להתקשר אליי.

גבי שושני תוקף בחזרה את מזרחי ווקנין ועונה להאשמות של מזרחי: “הכל הבל הבלים ושקר וכזב. אנשים מאסו בהם, הם מאסו ברודנים שרודים בהם. הם מבטיחים לעובדים לתת להם דרגים והתקדמות”.

 

הם טוענים שאתה פועל מנקמנות ותסכול בגלל שלא ממנים את הבן שלך למנהל במחלקה בעירייה.

 

“זה לא קשור לבן שלי. זה שהוא ניגש למכרזים ולא נתנו לו ובחרו אנשים שפחות טובים ממנו, זה לא קשור האחד לשני. אם אני אזמין את תוכנית ‘עובדה’ לתחקיר על מה שהולך בוועד עובדי עיריית חיפה, בעיקר בזמנו של משה מזרחי, לא יעשו תכנית אחת- אלא סדרה שלמה. הם נכנסו לפאניקה והם רודפים אחרי האנשים והם מאיימים עליהם”.

 

הם טוענים שחלק מאלו שחתמו לעבור להסתדרות המאוחדת, חזרו בהם.

 

“ברור. כי הם שולחים מנהלים שיאיימו על העובדים שלהם. אבל ברגע שאומרים אתה לא תיקח קביעות, אז מפחדים. פניתי לראש העיר קליש שתסגור להם את הברז”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות