הממונה על המחוז: “נשר ניצבת מול אתגרים כלכליים רבים”

הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, רו"ח פאיז חנא, וצוות משרדו, ביקרו השבוע בעיריית נשר וביצעו ביקורת שנתית. במסגרת זו, התקיימו ישיבות עבודה ופגישות עם ראש העירייה, רועי לוי, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, והשדרה הניהולית בעירייה.

בפגישה לקחו חלק מטעם עיריית נשר: מ"מ וסגן ראש העירייה, ישי איבגי, סגן ראש העירייה, גיאורגי גרשקוביץ, מהנדס העיר, אינג' ליאון גורודצקי, היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלכס טנדלר, גזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, מנהל פיתוח כלכלי ברשות, אורי הדס, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה, מבקר העירייה, גלעד השג, מנהל המחלקה לרישוי עסקים, אלי ממן ובכירים נוספים.

ראש העירייה סקר בפני נציגי משרד הפנים את תקציב העיר הצפוי לשנה זו ובמסגרתו כניסה לגרעון מובנה של 11 מיליון ₪, קיצוץ בהכנסות מבז"ן של לפחות 5 מיליון שקלים, שינוי במבנה חלוקת ההכנסות מהשטחים המשותפים, חלוקת ההכנסות מעורף הנמל שאינה כוללת את העיר, כמו כן ציין שאין לעיריית נשר כסף בתקציב הקרן לפיתוח תשתיות.

הממונה על המחוז ציין שהעיר צריכה להיערך לקיצוצים גדולים עוד יותר בהכנסות מבז"ן ואף ציין ששטח התעסוקה המשותף צפוי להתחלק לרשויות רבות יותר והעיר נשר תפסיד כספים נוספים.

בסיור שביצעו ברחבי העיר הציג ראש העיר את תכניות הבנייה והפיתוח לשנים הבאות, תוכניות הצפויות להגדיל את קופת העירייה, התוכניות כוללות בעיקר שטחי מסחר, אזור מחצבה 4.5 ושטחים נוספים. בנושא התוכניות הקיימות עיריית נשר מתנגדת לתוכנית “כלל” במתכונתה הנוכחית וראש העירייה ביקש מהממונה שיצטרפו להתנגדות. בהמשך ציין לוי: “יש צורך ביטחוני בהתחדשות עירונית” ואת נושא זה הוא מקדם יום יום.

בנוסף הוצגה לצוות משרד הפנים החלטת מועצת העיר על התנגדותה של עיריית נשר להקמת תאגיד מים ולהצטרפות לתאגיד אזורי. עוד הוצג כי העירייה פועלת בנושא מוכנות לחירום ומגייסת בימים אלה ממונה ביטחון וחירום שלא היה בעירייה בשנים האחרונות ולכן יש פער בנושא.

רו”ח חנא הודה לראש העירייה ולצוות העירייה על הביקור ואמר: “בשנים הקרובות יש צורך לחזק את תקציב העיר ולהוציא אותה מגרעון ולפתח מקורות הכנסה נוספים. משרד הפנים יסייע בקידום העיר בועדות חלוקת ההכנסות. אנחנו מאמינים שראש העיר וצוותו ידעו להוביל את נשר להישגים ולהוציא תוכניות לפועל”.

“משרד הפנים מבין את האתגרים הכלכליים העומדים לפתחנו”, סיכם לוי. “בימים אלו אנחנו מכינים תוכנית ומבצעים פעולות לפיתוח כלכלי של נשר. לצערי בחמש השנים האחרונות נשר התדרדרה ואנחנו מתחילים את השיקום”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close