חניה על מדרכה? לא בדרך שלי

הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר (לשעבר תוכנית "עיר ללא אלימות"), השיקה  בשיתוף עם עיריית נשר, קמפיין הסברה למניעת חניית רכבים בניגוד לחוק תוך חסימת מדרכות, תחת הסלוגן "חניה על מדרכה? לא בדרך שלי".

הקמפיין שעלה לאוויר בשלטי חוצות (עיגולדים) ברחבי העיר ובאמצעות הרשתות החברתיות, בדפי הפייסבוק הרשמיים של עיריית נשר ושל הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר, הינו חלק ממתווה עירוני המשלב הסברה ופעולות אכיפה ומניעה תשתיתית.

הקמפיין נבנה בשיתוף עם תושבי העיר נשר, בהם גם פעילי קבוצת הנגישות, ומטרתו להסביר לציבור הרחב את המשמעות הברורה שחסימת המדרכה מונעת נגישות מצד אנשים עם מוגבלויות, ומהורים שרק רוצים ללכת לטיול עם הילד או הילדה בעגלה וכן משאר משתמשי הדרך שכל מבוקשם הוא ללכת על המדרכה שנועדה להולכי הרגל.

ראש עיריית נשר, רועי לוי, מסר: “נושא הנגישות עומד בראש סדר העדיפויות ואני פועל כדי לקדם נגישות בכל המוסדות הציבוריים”. לוי ציין כי במקביל הקימה העירייה, לראשונה בנשר, ועדת נגישות אשר בראשה יעמוד חבר מועצת העיר, דני קרן. “רק ביחד, בשיתוף פעולה ובמחשבה על הזולת נחזק ונדע להמשיך ולקיים את הקהילה בנשר”.

מנהלת הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר, ענת ביליה ראובני, מסרה כי במקביל מתקיימת תכנית חינוכית בגנים העירוניים, במסגרתה הילדים, כדור העתיד וכשגרירים בקרב בני משפחתם, זוכים להכיר אדם עם מוגבלות ולהבין את המטרד שחסימת מדרכות מהווה עבורם.

כך, למשל, השבוע נפגשו ילדי גן אלון וילדי גן תמר עם סבטלנה גורביץ, תושבת העיר עיוורת המתניידת בעזרת כלב נחיה. סבטלנה ספרה לילדים על החיים עם המוגבלות, על הקשיים בהם היא נתקלת בעיקר במרחב העירוני, וגם הציגה להם את הדרכים השונות להתמודדות עם המוגבלות, כמו כלב הנחיה ואמצעים פיזיים וטכנולוגיים המסייעים לה.

יו”ר ועדת הנגישות בעירייה, חבר מועצת העיר, דני קרן, הוסיף: “מיזם ‘חניה על מדרכה לא בדרך שלי’, ובכלל זה פעילות ההסברה בגני הילדים וקמפיין שלטי החוצות הם הסנונית הראשונה בשורה של צעדים ומהלכים שעיריית נשר באמצעות ועדת הנגישות העירונית הולכת לקדם במסגרת תכנית רב שנתית. ועדת הנגישות, שאני עומד בראשה, ואשר הוקמה לראשונה בקדנציה זו, תפעל על מנת לקדם את נושא הנגשת המרחב הציבורי עבור כלל האזרחים בדגש על אנשים בעלי צרכים מיוחדים”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות