הפנימית של כרמל מצטיינת

יותר מ־2500 חולים מתאשפזים ומטופלים בכל שנה במחלקה פנימית ב'. בחלקם הגדול מדובר בחולים מבוגרים ומורכבים הדורשים טיפולים בכמה מחלות בו־זמנית. ואולם, למרות הקושי והמטופלים הרבים, הצליחה פנימית ב' בניהולו של ד"ר שי כהן לבלוט מעל כולם, וזכתה במקום הראשון בסקר שביעות רצון מטופלים, מתוך 35 מחלקות פנימיות, בבתי החולים של "כללית" בכל רחבי הארץ. "אנחנו מסתכלים על האדם המטופל כמכלול אחד, את משפחתו וסביבתו כעולם שלם", ציינה סגנית מנהל המחלקה, ד"ר עדי קיברי. "ומנסים להעניק טיפול והתייחסות כוללת ומכילה תוך מתן תשומת לב לכלל גורמי התמך של המטופל". במסגרת הסקר הארצי נשאלו המטופלים שאושפזו בבתי החולים של הכללית בכל הארץ, על היחס שקיבלו מהצוות הרפואי והסיעודי, על איכות ההסברים שניתנו להם לאורך האשפוז ובשחרור, עד כמה הצוות היה מתואם ביניהם לגבי הטיפול במטופל והאם הרגישו שהם נמצאים בידיים טובות. זיאד אבו סאלח כבר 11 שנים בתפקיד מנהל הסיעוד במחלקה, וקרוב ל־30 שנים במחלקה, ובכל בוקר הוא מגיע עם אנרגיות ומחשבות חדשות כיצד לתת לחולים שבמחלקה שלו את היחס והטיפול הטוב ביותר. אבו סאלח וסגניתו האחות מירב זילברשטיין מובילים יחד את הצוות הסיעודי שנמצא 24/7 ליד מיטת המטופל במתן טיפול מקצועי, איכותי ואנושי. "אנחנו במחלקה נותנים 100% תמיכה ומאמינים בגישה רגישה ואנושית במקביל למתן הטיפול הרפואי", הסביר אבו סאלח. "אנו עובדים בעבודת צוות מלאה אחים ואחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, עובדות סוציאליות, דיאטניות ועוד, כשכולנו מוכוונים לטיפול איכותי ואנושי שמביא בסופו של דבר לשביעות רצון טובה של המטופלים".

מחלקה פנימית ב’  היא חלק מהחטיבה הפנימית בכרמל. במחלקה 33 מיטות אשפוז, 3 מיטות לטיפול מוגבר וייחודה הוא טיפול בחולים המטולוגים כמו חולי סרטן מסוג לימפומה או לוקמיה באמצעות שיטות טיפול מתקדמות. המחלקה בעלת ניסיון מקצועי רב והיא עובדת בצמידות ובשיתוף המכון ההמטולוגי של בית החולים בניהולו של ד”ר מאיר פרייס.

מנהל  החטיבה הפנימית ד”ר שי כהן חי ונושם את המחלקה הפנימית שלו כבר כמעט 20 שנה, והוא חלק בלתי נפרד מהצלחות המחלקה לאורך השנים. “אנחנו שואפים למקצוענות רפואית תוך שילוב של אנושיות, זה מה שמביא את צוות המחלקה שלנו להיות מצוינים”, הסביר ד”ר כהן. “אנחנו מצטיינים באבחנות רפואיות מורכבות ודואגים להגיש ולהתאים את הטיפול לצורכי המטופל, תוך שיתוף פעולה וכבוד הדדי. אנו משחררים את החולים שלנו להמשך טיפול בקהילה תוך הקפדה על רצף טיפולי ומעקב אחר החולה והטיפול לאורך זמן. חשוב לציין שהצלחת המחלקה היא בזכות כל אנשי הצוות שרואים בעבודתם שליחות ומשקיעים מעל ומעבר. אני שמח שישנה הכרה בעשייה”.

המחלקה משקיעה ומקדמת גם את תחום המחקר והאקדמיה בכרמל. רופאי המחלקה מציגים בכנסים בין־לאומיים ומפרסמים עבודות מחקר רבות. ד”ר שושן פרק שבשלוש השנים האחרונות פעלה רבות לקידום תהליכי העבודה במחלקה החלה בימים אלה בתת־התמחות בהמטולוגיה. בנוסף, 2 אחיות מצוות הסיעוד של המחלקה מגישות בימים אלה עבודות לדוקטורט בתחום הגנטיקה והסיעוד.

קרן מרום מנהלת השירות וחווית המטופל בכרמל, מציינת כי במהלך השנה האחרונה הקימה המחלקה צוותי עבודה משותפים של רפואה וסיעוד, שהגדירו והטמיעו תהלכי עבודה חדשים לשיפור חווית המטופל והמאושפז. “אנו רואים כי תהליך השיפור והתיאום בין הצוותים והבניית שגרות להעברת המידע בין הצוות ומול המטופלים והמשפחות, הביא לתחושת שיתוף פעולה בתוך הצוות. התחושה היא שהעבודה משותפת ומתואמת כשהכל ביחד יוצר תחושה טובה של עשייה מועילה ואיכותית לטובת המטופל והצוות”.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל ומיתי אשכנזי מנהלת הסיעוד של החטיבה הפנימית הוסיפו כי: “מחלקה פנימית ב’ מאופיינת בעבודת צוות יוצאת מן הכלל שבסופו של דבר מקרינה גם על המטופלים ובני משפחותיהם, והיא גאווה לכולנו”.

ד”ר אבי גולדברג מנהל בית החולים “כרמל” בירך והעלה על נס את פעילות המחלקה: “המחלקה פועלת בתנאים לא פשוטים ועם חולים מבוגרים ומורכבים. כולנו מרגישים כי הגישה האנושית שכל כך מאפיינת את המחלקה נמצאת עמוק ב־DNA של כל הצוות, והיא חלק מרכזי בתחושה ובמטרה של כולנו להגביר את שביעות רצון המטופלים שלנו ולתת להם את התחושה כי הם נמצאים בידיים טובות”.

 

 

בתמונה: הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה הפנימית ב’ ב”כרמל”. צילום אלי דדון

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות