הערנות של האמא למתרחש בנייד של הבת שחשפה פדופיל מהקריות שפגע מינית בילדות ברשת

תושב קריית מוצקין כבן 33 יועמד לדין לאחר שפגע מינית בילדות וקטינות שהכיר דרך הרשת. על פי החשד, החשוד יצר קשר עם הקטינות (עד כה ידוע על 3 קטינות בגילאי 14-17) באמצעות הרשתות החברתיות תוך שהוא מתחזה לנער בן 17 ובשם בדוי. לאחר שאמה של אחת הקטינות, בדקה את מכשיר הסלולאר של בתה, היא הבחינה בהתכתבויות עם החשוד ופנתה למוקד 105 של המשטרה אשר הוקם במיוחד למען המאבק בעבירות המין והפגיעה בקטינים באמצעות הרשת. לאחר הפניה, נפתחה כאמור  חקירה במחלק הנוער בתחנת זבולון והחשוד נעצר בתאריך 6.12.18. במהלך החקירה שנעשתה בשיתוף שוטרי הזירה הטכנולוגית בתחנה ובדיקת חומר הראיות, התברר כי החשוד פגע מינית באמצעות הרשת בעוד 2 קטינות תושבות המרכז. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והבוקר כאמור הוגשה נגדו הצהרת תובע בבית משפט השלום בקריות.  

מהמשטרה נמסר כי הם ממליצים להורים לנקוט בצעדים הבאים על מנת לאפשר לילדיהם גלישה בטוחה ברשת:

 

# ניתן לחפש ברשת כלים שונים למניעת חשיפה לחומרים מיניים באמצעות חיפוש המושג parental control.

# קבעו את רמת הפרטיות של המשתמש בהגדרת החשבון באתרי הרשתות החברתיות כגון פייסבוק ויו טיוב.

# עקבו אחר תכני הגלישה והפעילות ברשת באמעות יישומונים ייעודיים לשם כך.

# השתמשו במגוון סנני האתרים המוצעים על ידי ספקי האינטרנט השונים ומנעו אפשרות של (pop ups) חלונות קופצים על מנת לצמצם את הסיכוי שהקטינים ייחשפו לתכנים לא רצויים.

# מקמו שהמחשב יהיה במקום מרכזי בבית והוציאו את הטאבלט/סלולאר מחדר הילדים בשעות הלילה.

# דברו עם הילדים על הסכנה ברשת, על האתרים המתאימים להם ועל העובדה כי לא ניתן לאחזר הודעה/ תמונה או סרטון שנשלח ברשת.

# הקפידו להזכיר לילדים לא למסור פרטים מזהים ברשת ובוודאי שלא להיפגש עם אנשים אשר הכירו אותם ברשת.

# הדגישו בפניהם כי קיימות הרבה זהויות מזויפות ברשת *גם אם הוצגו שם ותמונה* וכי אין לפתוח כל מייל/ קישור מכתובת לא ידועה.

# הימנעו מאיומים והשתדלו לקיים שיח פתוח עם ילדיכם על מנת שירגישו לשוחח איתכם בחופשיות בכל מקרה בו הם חוששים שנפגעו ממישהו ברשת.

# בכל חשש להיבט פלילי, יש לפנות ולהתלונן בכל תחנת משטרה או לדווח למוקד 105 של המשטרה.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות