“מתנהג בבריונות ובאלימות ” חולוד ח’מיס, ערבייה חיפאית, יוצאת נגד רג’א זעתרה

לאחר מחאות הציבור החיפאי ולאחר שסוללה של אישי ציבור, חברי כנסת ושרים התערבו וביקשו לבטל את מינוי זעתרה לסגנה של ראש העיר, עינת קליש רותם, האישה הראשונה שנבחרה לראשות העיר חיפה מאז ומעולם, יוצאת כעת אישה ערבייה חיפאית בשם ח'ולוד ח'מיס כנגד המינוי. ח'מיס, ערבייה חיפאית, יוצאת כבר במשך תקופה בהצהרות כנגד רג'א זעתרה, אותו היא מכנה 'מיזוגן' וכן 'גבר שמתנהג בבריונות ובאלימות' וכתבה כי אסור לו להיבחר לרשות מקומית, מה שיסלול את דרכו לכנסת "זה הגבר שאתן ואתם רוצים שיהיה הנציג שלכן, שיהיה בתפקיד ציבורי, תחנה אחת בדרכו לכנסת?" וכך כתבה ח'ולוד ח'מיס: אני ממשיכה לשמוע את הקול הבא, ודווקא מנשים: "לפעמים צריכות להצביע לרשימה שבראשה עומד גבר בריון ואלים בכדי לאפשר למספר 2 ו 3 להיכנס". אז זהו, שלא. נמאס לי לשים בצד את הנושא של אלימות בכלל ואלימות כלפי נשים בפרט. זאת בכלל לא אופציה מבחינתי. הנושא של אלימות כלפי נשים הוא לא נושא שולי ולא פחות חשוב מנושאים אחרים. גבר שמתנהג באופן עקבי בבריונות ובאלימות כלפי נשים ימשיך להתנהג כך, סלילת הדרך שלו לכנסת. "מעניין لما تعيشي تحت حكم داعش قديش راح تسوي بسوق السبايا" "מעניין כשתחיי תחת השלטון של דאע"ש מה יהיה השווי שלך בשוק השפחות" בחיפוש קצר ברחבי הפייסבוק ניתן למצוא, בין השאר, צילום מסך של ההודעה הזאת, שנשלחה לאישה צעירה על ידי לא אחר מאשר הגבר שעומד בראש הרשימה של חד"ש למועמדות בבחירות המקומיות בחיפא, רג׳א זעאתרה. מהמשפט הזה, משתקף גבר שרואה בנשים לא יותר מאשר גוש בשר למכירה. וזה הגבר שאתן ואתם רוצים שיהיה הנציג שלכן, שיהיה בתפקיד ציבורי, תחנה אחת בדרכו לכנסת?
זעתרה ממשיך להסית. צילום באדיבות HaifaRu.co.ilזעתרה ממשיך להסית. צילום באדיבות HaifaRu.co.il

ובפוסט אחר כתבה ח’ולוד ח’מיס:

אנחנו חיות בתקופה חשוכה מאוד. נשים שנאנסות מושתקות, מאויימות, והופכים אותן למשוגעות. לקראת הבחירות האחרונות לכנסת התפוצצה פרשת תקיפה מינית של קטינה על ידי בכיר במפלגת בל”ד. הפרשה הושתקה וטוייחה על ידי הנהגת בל”ד. התוקף? מסתובב חופשי. בארה”ב, מי שעומד להפוך לשופט בית משפט עליון הוא תוקף מינית. הנשים שהעידו נגדו? “מבולבלות, הזכרון שלהן מתעתע בהן, משוגעות.” בעיר שלי, חיפא, מועמד מספר אחד באחת הרשימות הוא גבר בריון, הנוהג באופן שיטתי באלימות גסה הן כלפי נשים והן כלפי גברים. מיזוגן שעשרות נשים יכולות להעיד על התנהגות אלימה כלפיהן. ואני? “קיצונית בדעותיי ומייצגת את החופש בצורה השלילית שלו” על כך שהשמעתי את קולי נגדו ועל כך שאני מסרבת לשתוק.

ואחר כך הוסיפה ח’ולוד ח’מיס וחזרה על דבריה:

לצערי, אני ממשיכה לשמוע את הקול הבא, ודווקא מנשים: “לפעמים צריכות להצביע לרשימה שבראשה עומד גבר בריון ואלים בכדי לאפשר למספר 2 ו 3 להיכנס”. אז זהו, שלא. נמאס לי לשים בצד את הנושא של אלימות בכלל ואלימות כלפי נשים בפרט. זאת בכלל לא אופציה מבחינתי. הנושא של אלימות כלפי נשים הוא לא נושא שולי ולא פחות חשוב מנושאים אחרים. גבר שמתנהג באופן עקבי בבריונות ובאלימות כלפי נשים ימשיך להתנהג כך, ואסור לאפשר לו להיות בתפקיד ציבורי ברשות המקומית, שבעצם זאת הסללת הדרך שלו לכנסת.

הפוסט של זעתרה. צילום מסך, חולוד חמיסהפוסט של זעתרה. צילום מסך, חולוד חמיס

תגובת חולוד ח’מיס: אני לא מעוניינת להתראיין בתקשורת. יום טוב

את תגובתו של רג’א זעתרה לא ניתן היה להשיג עד סגירת הכתבה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות