מקומיבת ים

סורגים לזכרו של סרן עידן בלוי ז"ל: גמלאיות העיר סרגו בובות "דאגה" לילדים בבית החולים

סורגים לזכרו: מאה "בובות דאגה" שנסרגו על ידי תושבות רובע רמת הנשיא בבת-ים, גמלאיות העיר,  נתרמו למחלקת הילדים בבית החולים וולפסון, לזכרו של סרן עידן בלוי ז"ל אשר נפל בגבורה בקרב במוצב נחל עוז ב7 באוקטובר. עידן ז״ל, היה קצין קשר של גדוד 13 בחטיבת גולני.

שמחה מוסטקי, סבתו של עידן הובילה את הפרויקט של סריגת הבובות והחליטה לעשות זאת לזכרו של עידן, נכדה היקר שנלחם בגבורה בשבת השחורה.

"בובת דאגה היא בובת קטנה וצבעונית המקובלת בגוואטמלה, שעל פי המסורת של בני המאיה, נוהג הילד המתקשה להירדם לספר את דאגותיו לבובה הקטנה, כך יעסיקו הדאגות את הבובה במקומו ושנתו לא תופרע. כך גם בבוקר, אותה הבעיה לא תטריד את הילד."

מנהלת קהילת רובע רמת הנשיא בבת-ים, ליזה מורר: "מדובר ביוזמה מקסימה שהגיעה מהגמלאיות שלנו, בה בחרנו להנציח את עידן בלוי ז"ל, נכדה של תושבת הרובע שמחה מוסטקי. הבובות הגיעו לבית החולים וולפסון למחלקת הילדים, והיה מרגש מאוד לראות המחווה הזו".

עיריית בת-ים
[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות