תרבות

הערב בסדרה ‘שנות השמונים’ ישודר פרק מרגש המבוסס על סיפור חייו של השחקן אילן אדרי שתרם כליה לאימו החולה

הערב בסדרה שנות השמונים ישודר פרק מרגש במיוחד. השחקן והקומיקאי אילן אדרי, בן ה- 48, נשוי לקרן ואב לארבעה מגיל 6 עד 23, שמגלם את ברוך העבריין/ ינשוף בסדרה, קיבל פרק בהשראת סיפור חייו. לפני יותר מעשרים וחמש שנה תרם אדרי כליה לאימו החולה שחייתה בבריאות עם הכליה של אילן במשך עשר שנים. מני אסייג, יוצר ותסריטאי הסדרה, ששמע והתרגש מסיפור חייו של אילן הפתיע אותו והקדיש לו פרק בסדרה בה הוא משתתף. הערב עולה הפרק ומני כתב לכבוד זה פוסט מרגש “חברים, כדאי לקרוא כי זה מאוד מרגש ואף חשוב: אילן אדרי הוא חבר יקר ועתיר כשרון. מהעונה הקודמת הוא חלק משנות ה80. לקראת כתיבת העונה החמישית חשבתי לכתוב פרק בהשראת סיפור חייו המרתק שהוא עצמו יככב בו. כשאילן הנדיר והאמיץ היה בן 21 הוא הקריב קריירה של כדורגלן מקצועי עם עתיד מזהיר ותרם לאימו כליה. הוא לא היה מוכן שאף אחד מאחיו יתרום אלא רק הוא!!!! כזה הוא האיש. עקשן! משום העובדה שלפני כמעט 30 שנה הרפואה לא הייתה מתקדמת כהיום, אילן סובל מאז מכמה בעיות רפואיות שנבעו מאותה תרומת כליה. שהשם ייתן לו בריאות אמן. עכשיו אחרי כל מה שקראתם: לא מגיע לצדיק פרק בכיכובו שיגביר המודעות לתרומת איברים? ברור שמגיע!!!”

אילן אדרי מתרגש לדבר על הניתוח אפילו שנים רבות אחרי, כאילו זה קרה אתמול “מהר מאוד הבנו כל האחים שאם לא נתרום לאימא כליה בחודשיים הקרובים זה ייגמר לא טוב, אימא הייתה רק בת 53. הלכנו לעשות בדיקה והסתבר שכולנו יכולנו לתרום. מעלי היו חמישה אחים נשואים ומתחתיי שני אחים צעירים מאוד. אני הייתי בן 21 ואמרתי לכולם שאפשר למות מזה אז אני אהיה זה שיתרום. הניתוח היה קשה אבל המטרה הייתה להציל את אימא, היום הניתוח הזה הרבה יותר קל מאחר והרפואה מתקדמת מאוד. בעיניי, כשאני רואה היום אדם שתורם לאדם שאינו מכיר איבר משלו, אני מבין כמה המעשה שלי טריוויאלי. לפני עשרים וחמש שנה רק קרבה ראשונה יכול היה לתרום איבר ואילו היום כל אחד יכול לתרום לכל אחד, זה הרבה יותר קל וברור. אז, בתקופה ההיא, הבנו שרק אחד מאיתנו יכול לתרום ואני, באותה הישיבה של המשפחה לקחתי את זה על עצמי, למרות שוויתרתי על קריירה של כדורגלן, לא שהייתי חיים רביבו, כן, אבל החלטתי שאני אהיה התורם. אימא שלי חיה עם הכליה שלי במשך תשע שנים ושלושה חודשים אחרי ההשתלה ונפטרה מדום לב. אגב, גם אחי הגדול תרם לאחותי מח עצם. שתבין שלא גדלתי בבית נורמלי שבו מעבירים בגדים מאחד לשני, אצלנו העבירו איברים…”

כתב לאילן פרק בהפתעה. מני אסייג. צילום עצמיכתב לאילן פרק בהפתעה. מני אסייג. צילום עצמי

אתה לוקח את החיים בהומור? “כן, אני לוקח את הכל בצחוק, אחרי כל מה שעברתי בחיים אני מבטא הכל בהומור. אני מסתלבט על עצמי. אתה יודע איזה באסה זה לראות כדורגל עם אישה בשם קרן, אתה חי את המשחק ושעה אתה צריך להסביר לה שאתה לא קורא לה, זו באמת הייתה קרן…”

בימים אלה אילן מסיים את כתיבת מופע הסטנדאפ שלו בעזרתו של מני אסייג, במופע הוא מדבר על החיים, אימו, חמותו שגרה עימו 21 שנה, על משפחתו ועל רישיון הקנביס שקיבל בעקבות תרומת הכליה “יש לי מופע סטנדאפ שבו אני צוחק על הכל… לפני הניתוח שלי, עמדו מעלי שבעת האחים שלי, אנחנו ארבעה אחים עם עיניים כחולות וארבע אחיות עם עיניים חומות. למה זה חשוב? כשהכינו אותי לניתוח ראיתי את כולם מביטים אלי והרופא אמר להם שבמידה ואילן לא יתעורר אז כדאי שיעשו לי כרטיס אדי ואז שיחליטו מה לעשות עם האיברים שלי, אז אחותי עונה לו, אם אילן לא קם, העיניים הכחולות שלו עוברות אלי.”

אחרי שנים של סטנדאפ הגיע אילן לאודישנים לסדרה שנות השמונים וזכה בתפקיד הינשוף שהתפתח לתפקיד גדול יותר “אין שלב בחיים שלי שלא אמרו לי שאני מבוזבז, כי אני מצחיק שצריך לעשות עם זה משהו ולהצליח ואז הגיע מני המלאך והחליט ללהק אותי לעונה הרביעית ולעונה החמישית שבה אני מופיע בשלושה פרקים. הוא כתב לי כשהייתי בחו”ל ‘כתבתי פרק מרגש עליך’, הייתי בשוק כי הבנתי מה הוא אומר. הבנתי שהוא מדבר על הכליה. אמרתי לו ‘גמרת אותי’ ואז הוא שולח לי את התסריט כשאני בשדה תעופה וירדו לי דמעות של עצב ושמחה, זה הציף לי את הכל. אני למדתי בפרק הזה את התפקיד של כולם. אמרתי שאגיע לפרק מוכן ומקצוען מכל הכיוונים. בסצנה שצילמו בבית החולים נגמרתי… ניסיתי לשמור על קור רוח ולא לבכות. ואז כשנכנסתי למכונית בסוף הצילומים בכיתי כמו ילד. פשוט התפרקתי. התפרקתי.”

קיבל את ההשראה מאילן. יוסי וידר- מנדל מיימוצה. אלבום פרטיקיבל את ההשראה מאילן. יוסי וידר- מנדל מיימוצה. אלבום פרטי

את מנדל מיימוצה הרומני, דמות שנכנסה בעונה הרביעית, שמבוססת על שומר בית הספר בטירת הכרמל, וזוכה להשתלת כליה בפרק הזה, מגלם הבדרן והשחקן, יוסי וידר, שהפך לדמות מובילה ואהובה בסדרה “זה אחד האתגרים המרגשים שהיו לי בתחום המשחק. במיוחד זה שקיבלתי את ההשראה מהסיפור של אילן אדרי שהראה לי איפה התפרים, איפה הכאבים ואיפה מנתחים. כל האווירה בסט הייתה מרגשת. הקרדיט הגדול מגיע למני אסייג האח היקר והאהוב שלי שלדעתי הוא גדול תסריטאי ישראל בכל הזמנים, שמצליח מעבר לקומדיה והצחוקים להעביר מסרים חשובים מאוד כמו הגברת התודעה לתרומת איברים ועשיית מעשים טובים, על זה מגיע לו שאפו ענק כיוצר וכאדם.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות