כיכר הפרפרים נחנכה בבת ים

כיכר הפרפרים, לזכרו של החייל תומר חזן שנרצח בקלקיליה לפני 6 שנים, נחנכה בבת ים. "לעיר יש חוב מוסרי לשמר את הזיכרון של נופליה, מיטב בניה ובנותיה, ולהפוך את האובדן והזיכרון האישי של המשפחה לזיכרון קולקטיבי עירוני"

ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, חנך את “כיכר הפרפרים” לזכרו של החייל תומן חזן ז”ל. הכיכר ממוקמת בגבול בת-ים עם ראשון לציון, בכניסה הדרומית לעיר, ומסמלת את החיבור בין שני הערים בהן תומן חזן ז”ל גדל והתחנך. באירוע נכחה המשפחה השכולה, חברים ומכרים של תומר ז”ל, חברי מועצה ותושבים רבים. מקהלת “קול הים” ליוותה את האירוע בשירים לזכרו של חזן ז”ל.

הכיכר קיבלה את שמה בשל המיצב האומנותי; שלושה פרפרים צבעוניים פורסים כנפיים של המעצב והאמן רענן כספין, שכיבד בנוכחותו באירוע. המיצב הוא פרי חלומה של שרה, אמו של תומר, שחלמה חלום ובחלומה הופיעו תומר ופרפרים. הפרפרים משתלבים היטב גם עם נפשו של תומר, אשר לדברי המשפחה היה בחור עם נפש חופשיה.

בנוסף לכיכר על שמו, משפחת חזן משתפת פעולה רבות עם עיריית בת-ים להנצחתו; מתקיימים טורנירים עירוניים לזכרו בהשתתפות שחקני מכבי ת”א בעבר ובהווה, קבוצה אותה אהד. בנוסף, המשפחה בשיתוף מחלקת הספורט בעירייה הקימו לזכרו בבית הספר “חשמונאים” בו למד חדר אומנות המשמש לפעילות אמנותית סביב מוזיקה מחול. החדר עומד לשימוש התלמידים לפעילויות בית ספריות ולחוגים. זאת ועוד, בית הכנסת “אורות התחיה” בבי”ס ‘דרכא המר’ שהוקם לאחר רצח שלושת הנערים נקרא על שמו ועל שם איל יפרח זכרונם לברכה.

תומר חזן ז”ל נולד ב־1992 בראשון לציון, בשכונת פואבלו אספניול. בילדותו עברה המשפחה לבת ים שם התחנך . כאמור, “כיכר תומר” המנציחה את שמו ממוקמת בין שתי הערים שבהן גדל. תומר נרצח בקלקיליה בחודש ספטמבר 2013, את הפיגוע ביצע מחבל שעבד עמו במסעדת “צחי בשרים” בה עבד בזמנו הפנוי.

ראש העירייה צביקה ברוט ציין במעמד חניכת הכיכר: “לעיר יש חוב מוסרי לשמר את הזיכרון של נופליה, מיטב בניה ובנותיה, ולהפוך את האובדן והזיכרון האישי של המשפחה לזיכרון קולקטיבי עירוני. הכיכר המחודשת תשתלב גם במערך השינויים הצפוי בכיכרות בעיר ככלל ובפיתוח דרום העיר בפרט, והיא חלק בלתי מפרד מהתחדשות המרחב העירוני שתיל בתקופה הקרובה.

אני מבקש להודות גם לראש העירייה לשעבר יוסי בכר, שבתקופתו התקבלה ההחלטה על הנצחתו של תומר, ולצוות המקצועי בעירייה שמהרגע שאישרתי את התקציב למיזם פעל במהירות ובמקצועיות על מנת לסיים את הכנת הכיכר בזמן קצר״.

 

 

צילום: יואב פלי

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close