חדשות

4.5 שנות מאסר לנהגת בת 62 שפגעה ברכבה והרגה את לאה חולדרוב, וברחה מהמקום מבלי להגיש לה סיוע

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 4.5 שנות מאסר על צילה גוטרפריד בת 62 שהורשעה בגרימת מותה ברשלנות של לאה חולדרוב ז”ל בת 49 במותה ובהפקרה לאחר פגיעה, במהלך תאונת פגע וברח.
התאונה ארעה בצומת סביון ביום 29.10.18. על פי גזר הדין, הנאשמת נהגה במכוניתה ופגעה במנוחה בשעה שחצתה בהליכה מעבר חצייה, בנסיעה רצופה, לא האטה בשום שלב לפני מעבר החצייה ופגעה בעוצמה רבה במנוחה.
בית המשפט קבע כי לבד מהחובה להאט ולעצור לפני מעבר החצייה, לא הייתה כל מניעה שהנאשמת תבחין בהולכת הרגל מבעוד מועד וכי הנאשמת הבחינה לראשונה במנוחה רק כאשר הייתה על מכסה המנוע של מכוניתה.  בית המשפט קבע כי רמת הרשלנות שהפגינה הנאשמת הייתה ברף העליון וכי לאחר הפגיעה במנוחה המשיכה בנסיעה כאשר המנוחה מוטלת בצד הדרך, עצרה עשרות מטרים מהמקום כי חשה ברע והקיאה ולאחר מכן המשיכה בשגרת יומה.
הנאשמת לא עצרה במקום התאונה, לא הזעיקה עזרה ולא הודיעה למשטרה על מעורבותה בתאונה. בחלוף 24 שעות נעצרה הנאשמת בביתה הודות לחקירה מאומצת של המשטרה.
Tags

עוד קבע בית המשפט : “..יש להביא נתון נוסף משמעותי המטה את הכף לחובה. תופעת הפקרה לאחר פגיעה הפכה למרבה הצער לחיזיון נפרץ במקומותינו. יש אפוא לצעוד במתווה שנקבע בסעיף 40 ז’ לחוק העונשין המורה לנו להביא במניין השיקולים את הצורך בהרתעת הרבים”.
על הנאשמת הוטלו 4.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי, פסילה רישיון הנהיגה למשך 15 שנים ופיצוי למשפחת המנוחה בסך 70,000 שקל.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close