רמת גן

בר”ג: בשנה האחרונה ירידה של 63 אחוז במקרי הוונדליזם וירידה משמעותית בהפרעה לתושבים

מדי שנה בחודשי הקיץ, עולה כמות הפניות של תושבים למוקד העירוני ולמוקד 100 בשל התקהלויות ומטרדי רעש בפארקים ובגנים הציבוריים. עם כניסתו של ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, הוחלט על שינוי במדיניות שעיקרו הוא מעבר מתגובה לתלונות במוקד, לסיורים יזומים ברחבי העיר, נוסף על הטיפול בתלונות.

לאחר שבוצעו רפורמות באגף הביטחון והאכיפה ולאחר הצטרפות עיריית רמת-גן לתכנית ‘עיר ללא אלימות’, מתחילים לראות תוצאות בשטח: ירידה של כ-11 אחוז בהיקף הפניות על הפרעות מנוחה ארעיות, ירידה של כ-24 אחוז בהפרעות מנוחה מתמשכות וירידה של כ-63 אחוז בדיווחים על מקרי ונדליזם בעיר.

נתונים אלו מעודדים לעומת שנת 2018, בה דווחו 407 תלונות מתושבים על הפרעות מנוחה ארעי ו-49 תלונות מתושבים שדיווחו על הפרעות מנוחה מתמשכים. השינוי הבולט ביותר התרחש בכמות הדיווחים על ונדליזם בעיר, כאשר מספר התלונות ירדו מ-16 ל-6 בלבד.

חודשים יולי ואוגוסט ידועים כחודשים בהם חלה עלייה משמעותית  בתלונות במפגעי הרעש והוונדליזם ובהתאם לכך, עיריית רמת-גן הייתה נחושה לשפר את הנתונים המצביעים על איכות החיים של התושבים בחופש הגדול הזה. ובאגף הביטחון והאכיפה בעירייה, נערכו מראש לאכיפה מוגברת בשילוב עם משטרת ישראל.

התוכנית כללה: הפגנת נוכחות יזומה בגנים ציבוריים של גורמי האכיפה והביטחון בעיר, תגבור משמרות, גיוס כל מערך הפיקוח העירוני וכן שימוש בניידות, קטנועים, אופניים חשמליים וסיורים רגליים. לצד תגבור כוחות הסיור, הוכנה תכנית קיץ במחלקת התרבות של העירייה שדאגה לספק אלטרנטיבות טובות ומעשירות יותר לבני הנוער.

 

מנהל האגף הביטחון והאכיפה בעירייה, שמעון שומרוני: “בעיר מתקיימת מזה כ-4 שנים, תוכנית “קיץ שקט” בה מוצבים סדרנים בגנים הציבורים בהם יש לנו תלונות תושבים על רעש או אירועי ונדליזים. הסדרנים מפקחים מתחילת חופשת הקיץ ועד סופה, על הנערים הפוקדים את הגנים החל משעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. הסדרנים בקשר ישיר עם ניידות השיטור וברגע בו מתפתח אירוע חריג, מוקפצת ניידת שיטור למקום”.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: “האתגר שלנו הוא לשמור על איכות החיים של התושבים בעיר. שיתוף הפעולה בין גורמי האכיפה והביטחון בעירייה לבין משטרת ישראל הוא חיוני והכרחי לרווחת התושבים. עיריית רמת גן בראשותי פעלה למען קידום תכנית ‘עיר ללא אלימות’, קידמה התקנת מצלמות אבטחה בפארק הלאומי ותגברה את כוחות הביטחון והאכיפה בעירייה”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות