חדשות

היועמ”ש יוצא נגד מדיניות התמ”א של עירייית ר”ג: “מדיניות אינה סבירה, אינה מידתית ולא מתבססת על שיקולים מקצועיים”. כרמל שאמה עונה על כך

בעקבות עתירה של "התאחדות בוני הארץ" נגד עיריית רמת גן בנוגע להקפאת פרויקטים של תמ"א 38 בעיר, היועמ"ש שלח חוות דעת היוצא נגד מדיניות עיריית רמת גן. כרמל שאמה עונה לו: "חגיגת התמ"א ללא פיקוח נגמרה. אין מקום ברמת-גן לאישור תמ"א נקודתית בהיעדר תשתיות מתאימות"

התאחדות בוני הארץ עתרו לפני זמן מה נגד עיריית רמת גן, זאת בעקבות החלטת העירייה, בראשות כרמל שאמה הכהן, להקפיא למעשה את פרויקטים של תמ”א 38 ברחבי העיר.

אלא שאתמול, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלח חוות דעת משפטית לבית המשפט בו נדונה העתירה, ובה הוא יוצא נחרצות נגד מדיניות התמ”א של עיריית רמת גן וקורא לביטולה.

כזכור, לפי אישור המדיניות שהעביר ראש עיריית רמת גן – בקשה להיתר על מגרש בודד תאושר רק במקרים חריגים, רק היכן שאינה פוגעת במתחמי תכנון עתידיים, כשהמשמעות  הייתה עצירה כמעט מוחלטת של פרויקטי תמ”א 38 בעיר, אף אם לאחר שנים של קידום על ידי יזמים ודיירים. אלא שכאמור אתמול היועץ המשפטי לממשלה שלח לבית המשפט חוות דעת שלמעשה סותמת את הגולל על עצירת התמ”א וכך הוא כותב: “מדיניות הוועדה המקומית שבנדון (רמת גן, א”ג) אינה עולה בקנה אחד עם הוראות התמ”א 38 אותה היא אמורה ליישם… מדיניות זו אינה סבירה ואינה מידתית. מדיניות זו, השוללת באופן כמעט גורף הוצאת היתרים מכוח התמ”א, אינה מבוססת על עמדה מקצועית או על פרמטרים תכנוניים רלוונטיים. כמו כן, מדיניות זו אינה מושתת על שקילה של כלל השיקולים התכנוניים, ומשכך קשה לראות במסמך המתווה כראוי מדיניות תכנונית, אלא לכל היותר הצהרה על הכיוון לקביעת מדיניות”.

Tags

תגובת ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן לעמדת היועץ המשפטי לממשלה: “הקבלנים חוגגים את תגובת כבוד היועמ”ש אבל זו חגיגה מוקדמת ומוגזמת. כבוד היועמ”ש נתן פרשנות שונה להחלטת הועדה המקומית אך לא חלק ואף בירך על המהות בה רשות דואגת לתשתיות ולתכנון לפני ולצד בינוי דירות.
ברגעים אלה מוגשת הודעה מסודרת לביהמ”ש, ובכוונתנו לשקול ביצוע התאמות ברוח עמדת היועמ”ש.
המסר שלנו, אשר הציבור הרמת-גני נתן בו את אמונו במסגרת הבחירות לראשות העיר, עבר היטב: חגיגת התמ”א ללא פיקוח נגמרה. אין מקום ברמת-גן לאישור תמ”א נקודתית בהיעדר תשתיות מתאימות. מעולם לא התכוונו לפסול באופן מוחלט כל בקשה לתמ”א. ככל שיהיה צורך בשינויים בניסוח מדיניות העירייה, נעשה זאת.
כמו בכל עניין, גם בעניין זה, אני מתחייב לפעול בהתאם להבטחתי לבוחר ולעשות כל שאוכל למנוע אישור תמ”א נקודתית ללא תשתיות מתאימות. אני סמוך ובטוח שכב’ היועמ”ש ובתי המשפט בישראל, לא יתנו ידם להרס עיר בישראל”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close