בת ים

מועצת עיריית בת ים תדון מעתה בבקשות היתר של חברי מועצה

לראשונה, החליט ראש עיריית בת ים צביקה ברוט כי בקשות להיתרי בנייה של חברי מועצת עיר יידונו במליאת מועצת העיר, ולא בוועדת המשנה. הסיבה: להגביר את השקיפות ולמנוע מראית עין של העדפה כלפי חברי מועצה. ״המהלך יגביר את אמון הציבור בעירייה״

הנהלת העיר החדשה מובילה מהלך משמעותי של שקיפות כלפי הציבור: ראש העירייה צביקה ברוט החליט כי מעתה בקשות שיוגשו על ידי חברי מועצת עיר או בעלי תפקידים בכירים בעירייה בנוגע להקלות או היתרי בניה, יועברו לדיון בדלתיים פתוחות במליאת מועצת העיר – ולא יתקיימו בדלתיים סגורות בוועדת המשנה.

על פי המצב הנהוג כיום, בקשות שוטפות של אזרחים בנושאים מעין אלו נידונות בדלתיים סגורות בוועדת המשנה, שאינה פתוחה לכלל הציבור. כך המצב גם לגבי חברי מועצת עיר או בכירים בעירייה, שגם הבקשות שלהם נידונו באותה המתכונת.

Tags

בשבוע שעבר הגיעה בקשה שכזו מצד חבר המועצה יצחק אסקפה, המבקש להכשיר בדיעבד חריגת בנייה בנכס שברשותו. נגד אסקפה אף הוגש בעבר כתב אישום בגין חריגה זו.

הדיון נקבע לוועדת המשנה הסגורה לציבור, אך ברוט החליט להעביר את הדיון למליאת מועצת העיר על מנת לוודא כי הציבור יהיה מודע למהלך. הסיבה: למנוע טענות כאילו יש יחס יועדף לחברי מועצה, או לבעלי תפקידים בכירים בעירייה.

לדברי ברוט, ״מדובר במהלך שיגביר את אמון הציבור בעירייה. אסור שתהיה אפילו מראית עין של העדפת מקורבים, והמטרה שלי היא ליצור דין אחד שווה לכולם. עם זאת לחברי מועצה חייב להיות סטנדרט גבוה יותר של חובת שקיפות, ולכן חשוב שהציבור יהיה מודע לבקשות שכאלה כדי שניתן יהיה לראות שהאישורים ניתנים, או נידחים, מסיבות מקצועיות בלבד״.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close