ראשון לציון

חניכי שבטי הצופים בראשון לציון העניקו לראש העירייה מגן הוקרה על שנים ארוכות של שיתופי פעולה ערכיים

לרגל שנת המאה לפעילות תנועת הצופים בישראל בחרה התנועה להוקיר את עיריית ראשון לציון, ובמסגרת ישיבת מועצה חגיגית הוצגו הישגי התנועה בעיר

תנועת הצופים מציינת השנה מאה שנים לפעילותה בישראל, ועושה זאת בשלל אירועים ופעילויות מיוחדות – לחניכי התנועה וגם לציבור הרחב. התנועה, שהחלה את פעילותה בישראל בשנת 1919 ונחשבת לאחת מתנועות הצופים הוותיקות בעולם, היא כיום תנועת הנוער הגדולה בישראל: 90 אלף בני נוער משתתפים בפעילויות התנועה מדי שנה, ביותר מ-200 שבטים הפרוסים בכל רחבי הארץ (וגם בים).

כחלק מאירועי שנת המאה ערכה השבוע התנועה את “יום הרשויות המקומיות”, במסגרתו הוקירו מעל ל־200 שבטי התנועה את שיתוף הפעולה עם העיריות והמועצות בהן הם פועלים. כחלק מיום מיוחד זה, נפגשו ראש העירייה רז קינסטליך עם חניכי שבטי הצופים בעיר, שהעניקו לו ולעירייה שי מיוחד לציון שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה וערכי.

במעמד זה הוענק שי גם לאיתי מתיתיהו, מחזיק תיק הצעירים והנוער, להנית עזוז פרחן מנהלת אגף נוער וצעירים ולזהבה  אושריאל, מנהלת היחידה לתנועות הנוער.

Tags

תנועת הצופים בעיר ראשון לציון מונה שישה שבטים: “שורק” במרכז העיר, “יעד” ברמת אליהו, “איתן” בנאות אשלים, “רעם” בנווה חוף, “ארבל” במזרח העיר, “מתן” בנחלת יהודה. כלל חניכי התנועה בעיר מונים 2500 חניכים מכיתות ד’-יב’. לתנועה הישגים רבים בעיר, בין היתר יציאה של 40 חניכים בכל שנה לשנת שירות, שילוב של כ־85 חניכים בעלי צרכים מיוחדים בפעילות התנועה, שיתופי פעולה רבים עם עמותות וגופים ציבוריים הפועלים בעיר והפעלת קומונות שנת שירות בעיר במסגרת “תכנית גדר” של אגף נוער וצעירים.

“נושא תנועות הנוער קרוב לליבי ואני רואה בו נדבך חשוב ומהותי בחינוך בראשון לציון”, ציין ראש העירייה. “אני מבטיח להמשיך לדאוג ולסייע לפעילות הברוכה והערכית של תנועת הצופים בראשון ומאחל להם לפחות עוד 100 שנים של עשייה”.

איתי מתיתיהו, מחזיק תיק הנוער והצעירים בעירייה הוסיף: “הפעילות הערכית והחינוכית של תנועת הצופים בראשון שזורה לאורך ההיסטוריה של העיר והעלייה המתמדת של כמות החניכים בעיר, מעידה כי גם העתיד מבשר טובות. נמשיך לחזק את שיתוף הפעולה עם תנועות הנוער בעיר ולקדם כל מהלך שהופך את החברה שלנו לטובה יותר.”

ולסיכום קלי כהן, מזכ”ל תנועת הצופים: “מאה שנים של פעילות ערכית הם לא דבר של מה בכך, ושנת המאה היא ההזדמנות שלנו גם להודות לכל השותפים לדרך הארוכה, שכמובן רחוקה מלהסתיים, ובראשם הרשויות המקומיות. אני מאחל לכולנו לפחות עוד 100 שנים נוספות של פעילות ערכית משותפת”.

צילום: אבי קקון

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close