חדשות

הצעדים וההחלטות שביצע צביקה ברוט בשבוע אחד: העברת סיוע לתנועות הנוער והספורט, ביטול “חג המחזמר” שהביא להפסדים. וגם החלטה תקדימית: כל הסגנים לא יקבלו שכר

צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים הנבחר נכנס לתפקידו רק לפני כשבועיים ימים. רק לפני מספר ימים הוא השלים את הקואליציה שהוא עומד בראשה – קואליציה רחבה שאליה נכנסו גם שני חברי סיעתו של יוסי בכר, פירון ודריקס.

בשבוע הימים החולף הספיק ברוט לרשום כמה צעדים חשובים שבצידם גם תוכנית התייעלות במסגרת תכנית ההבראה שהוא בנה עבור העירייה והתקציב הגרעוני שהוא קיבל לידיו, ומאידך הוא הפנה משאבים לטובת החינוך, הספורט וייעול ושיפור השירות לתושב.

במסגרת ההתייעלות ותכנית ההבראה, ברוט הודיע לסגניו שמונו כי לא יקבלו שכר עד לאישור תקציב 2019 ובחינת תכנית ההבראה. מדובר בצעד יוצא דופן שלא הונהג באף עירייה ונועד לחסוך כסף לקופות העיר ומעיד על תמיכה נרחבת בברוט.

כפי שהבטיח ברוט במהלך מערכת הבחירות – לאחר הזנחה של שנים של תחום החינוך המיוחד בבת ים הודיע ברוט על הצעד הבא: “בהתאם להבטחה שלי, הפרדנו את תיק החינוך המיוחד מתיק החינוך. חברת המועצה טל אסייג (ליכוד) תחזיק בתיק החדש ותשפר את הטיפול של העירייה בתחום חשוב זה”.

 

לצד זאת, ברוט נקט בעוד כמה צעדי חיסכון והתייעלות ובראשם הוא החליט על ביטול אירוע “חג המחזמר” שהיה מתקיים בכל אפריל בבת-ים. ברוט הסביר זאת כך: “הודעתי על ביטולו של פרויקט חג המחזמר בעיר, אשר כולל הפקה של 3 הצגות בהיכל התרבות בחודש אפריל. הסיבה: בשנתיים האחרונות הבת-ימים פשוט לא הגיעו לצפות בו – אבל הם כן נאלצו לשלם קרוב ל-2 מיליון שקלים מהמיסים שלהם לטובת תושבים מחוץ לעיר שכן הגיעו. זה לא הגיוני, וזה נעצר. האינטרס של תושבי בת-ים חשוב יותר”.

לצד זה, ברוט החליט להעביר 300 אלף שקל כספי תמיכה לתנועות הנוער בעיר וכמו כן גם חצי מיליון שקל לקבוצות הספורט בעיר, ולספורט.

במקביל, ברוט קיים ביקורי פתע וסיורי היכרות באגפי העירייה השונים וציין בפניהם: “הדגש המרכזי שקבעתי לעירייה עבור שנת 2019 – צמצום הגרעון, טיפול בניקיון העיר ושיפור השירות לתושבים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות