הפרויקט להתייעלות אנרגטית בבת ים סיכם פעילות

עיריית בת ים ציינה את סיום תוכנית התייעלות האנרגטית בעיר באירוע לזכרו של חני כרם ז"ל. במסגרת הפרויקט הוחלפו 8,500 גופי תאורה בעיר לתאורת לד חסכונית וחדשנית, החוסכת 70% מצריכת החשמל בעיר

בטקס מרגש שנערך ביום ראשון (12.8) בעיריית בת ים ציינו העירייה וחברת אסקו את סיום הפרויקט להתייעלות אנרגטית בעיר. האירוע נערך לזכרו של חני כרם ז”ל, אשר שימש כיועץ וכמלווה מטעם העירייה בפרויקט, מאז החל ב-2014 ועד אשר הלך לעולמו לפני שנה ממחלת הסרטן בגיל 43.
באירוע השתתפו נציגי הנהלת העיר והעירייה, רעייתו וילדיו של חני ז”ל, נציגי חברת אסקו, חבריו ומוקיריו. במסגרת האירוע העניקה הנהלת העיר לבני המשפחה מגן הוקרה על פועלו של חני ז”ל, שהיה בעל זכויות רבות בקידום התייעלות אנרגטית בישראל, ובין יתר תפקידיו הוביל יחד עם אנשי העירייה את פרויקט החלפת תאורה בעיר בת ים בשיטת האסקו.

בימים אלה מגיעה לסיומה תכנית התייעלות האנרגטית בעיר בת ים, שכללה כאמור החלפת כל 8,500 עמודי התאורה והפנסים בעיר.
מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בישראל, במסגרתו עובדת כל תאורת הרחוב לתאורת לד, שמביאה לחיסכון של 70% בצריכת החשמל של תאורת הרחוב.
החלפת גופי התאורה בבת ים משתלבת במהלך עירוני רחב לפיתוח והתחדשות עירונית בעשור האחרון, הכוללת השקעה רבה בפיתוח ובשדרוג המרחב הציבורי על כל נגזרותיו: שדרוג הגינות, התשתיות וגם תאורת הרחוב.

צילום: דוברות העירייה

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close