אחרי המכרזים במתחם האלף שוב הוגשו הצעות מחיר הגבוהות פי שניים ממחירי המינימום בהצעה

המספרים מדברים בעד עצמם. המכרזים שפורסמו על שטחים בטיילת העליונה והתחתונה בחוף הים הכניסו לקופת העירייה למעלה מ-43 מיליון שקלים. בסופו של דבר התושבים מרוויחים מהכנסות שרושמת העירייה המופנות להשקעות בחינוך, תשתיות, איכות הסביבה ועוד

לאחר ההצלחה האדירה במכרזי שני מגרשים במתחם האלף לפני כחודש, רשמה העירייה הצלחה עצומה במכרזים לשני שטחים בטיילת חוף הים שהכניסו לקופת העירייה למעלה מ-43 מיליון שקלים כאשר מחיר המינימום של שניהם עמד על כ-22 מיליון שקלים, כמעט פי שניים.
מדובר במגרש של כ-280 מ”ר בטיילת העליונה שמחיר המינימום שלו עמד על כארבעה מיליון שקלים. ההצעה הגבוהה עמדה על קצת יותר מ-11 מיליון שקלים, כמעט פי שלושה ממחיר המינימום. המגרש השני, הגדול יותר, בשטח של 1,853 מ”ר, הוא מגרש מדרוני המקשר בין הטיילת העליונה לטיילת התחתונה. מחיר המינימום של מגרש זה עמד על 18 מיליון שקלים וההצעה הגבוהה מבין ארבע שהוגשו עומדת על קצת יותר מ-32 מיליון שקלים. בעירייה מרוצים מאוד מהצלחת המכרז אך מרוצים יותר מכך שמדובר במגמה המעידה על אמון המשקיעים וחברות גדולות לעבור לראשון לציון ולפתח בעיר עסקים ומסחר. ההצעות הזוכות כפופות לאישור מועצת העיר.

רק לפני כחודש נרשמה הצלחה אדירה בשיווק שני מגרשים גדולים במתחם האלף. חברת הנדל”ן נתיבי דור חברה לבנין ופיתוח בע”מ, חברת בת של פרשקובסקי, זכתה במגרש בשטח של 53,724 מ”ר המיועד לתעסוקה ומסחר במחיר של למעלה מ-81 מיליון שקלים כאשר מחיר המינימום להגשה במכרז היה כ-48 מיליון שקלים. חברת הנדל”ן אמות השקעות בע”מ זכתה במגרש סמוך, המיועד אף הוא לתעסוקה ומסחר, בשטח של 18,946 מ”ר ובמחיר של יותר מ-30 מיליון שקלים כאשר מחיר המינימום לשיווק הקרקע בה זכתה אמות היה כמעט 19 מיליון שקלים. בסך הכל הכניסה העירייה לקופתה יותר מ-110 מיליון שקלים משני המגרשים כאשר מחיר המינימום של שניהם יחד עמד על כ-67 מיליון שקלים.
בסך הכל בארבעה מכרזים, הן במתחם האלף והן בטיילת, הצליחה העירייה להכניס לקופתה כ-153 מיליון שקלים. חשוב לזכור כי המרוויחים העיקריים ממכרזים אלו הם תושבי העיר שכן הכנסות אלו מופנות להשקעות בחינוך, תשתיות, איכות הסביבה ועוד. בנוסף, הקמת מרכזי עסקים ומסחר בהיקף כה גדול, מייצר מקומות עבודה רבים קרובים לבית.
בעירייה מסבירים כי הצלחות המכרזים הן פועל יוצא מהאסטרטגיה ארוכת טווח שגובשה לפני כשמונה שנים במטרה למשוך לעיר עסקים וחברות הגדולות והמובילות בישראל. במסגרת זו פותחו ארבעה מתחמי תעסוקה ועסקים בשטח כולל של 8.5 מיליון מ”ר שצפויים לשדרג עוד יותר את העיר ואיתנותה הפיננסית.

צילום: אביב בן אור

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close