ניוזים חמיםחדשות

בכיר בלשכת ראש עיריית שדרות, מודה: "שי בן יעיש – האיום הפוליטי הכי משמעותי עבור דוידי בבחירות הקרובות"

מסמתן: הבחירות המנומנמות לראשות העיר בשדרות הולכות להתעורר עם כניסה צפויה להתמודדות על הראשות עיר של ישי בן יעיש. גורם בלשכת ראש העיר דוידי: "אם בן יעיש יכנס למירוץ, יהיה כאן מאבק קשה"

ארבעה חודשים לפני הבחירות ועל אף ששמו טרם נקשר באופן רשמי כמועמד לראשות העיר שדרות, יש מי שרואה בסא"ל במיל שי בן יעיש, בעיקר בסביבתו של ראש העיר אלון דוידי, את היריב הפוליטי המשמעותי ביותר לקראת הבחירות הצפויות להיערך באוקטובר 2023: "יש שמועות חזקות שהוא מתחמם על הקווים והלחץ בלשכה עצום. אם הוא יכריז על התמודדות תהיה לנו בעיה קשה", מודה מקור בכיר בלשכתו של דוידי.

הבחירות לראשות העיר שדרות היו מסומנות כאחת ממערכות הבחירות השקטות ביותר שהיו עד כה בעיר הזו, אולם במחנה דוידי גובר באחרונה החשש שמשהו עומד להשתנות בעניין הזה. להערכתם, מתחת לשטח מתארגן מהלך פוליטי שעשוי לשנות את כללי המשחק לקראת הבחירות בעיר. מקור בכיר במחנה דוידי מודה שהם לא ציפו לכך שהשם של שי בן יעיש יעלה בהקשר זה: "למען האמת הופתענו. לא ציפינו שהשם הזה יעלה. אם הוא יתמודד זה יפתח שערי גהינום במערכת הפוליטית המקומית ויהיה מאבק קשה. אנחנו נצטרך לשנות אסטרטגיה", אומר המקור.

שי בן יעיש, סא"ל במילואים, הוא דמות מוכרת בשדרות. בעבר הוא שימש כסגן וממלא מקום ראש העיר ויש לו רזומה עשיר בתחום הניהול. הוא היה בעבר מנכ"ל פארק תעשיות ספירים והיום משמש מנכ"ל כנס שדרות לחברה. יש לו תואר ראשון במנהל ציבורי ועוד שלושה תארים שניים, ביניהם אחד בכלכלה ווהשני במשפטים, וממש בימים אלו הוא צפוי להגיש את עבודת הדוקטורט שלו.

אלון דוידי מכהן כראש העיר שדרות זו הקדנציה השנייה ובבחירות הקרובות הוא ינסה לעשות זאת בפעם השלישית. לאחר הבחירות הקודמות הוא עזב את הליכוד והכריז על תמיכה בנפתלי בנט לראשות הממשלה, אולם לאחר הבחירות האחרונות, עם עלייתו של נתניהו לראשות הממשלה, חזר דוידי לשורות הליכוד ונראה כי יזכה לתמיכת המפלגה לפחות במישור הפיננסי. לדוידי בסיס כוח חזק בקרב הציונות הדתית. דוידי הכניס לעיר במהלך הקדנציה האחרונה קבוצות גדולות של ישיבות הסדר מהכיפות הסרוגות ופועל במרץ לחזק אותן והם מהווים בסיס כוח חזק שלו.

שי בן יעיש, לעומת זאת, בן למשפחה ותיקה בשדרות ויוצא יחידה קרבית וסא"ל במילואים, ינסה לבסס את הכוח הפוליטי שלו, במידה ויחליט להתמודד מול דוידי, בקרב קהלים שונים: הזוגות צעירים ובקרב הציבור הוותיק ובהם העולים החדשים. כך או כך, שי בן יעיש סרב למסור התייחסות האם בכוונתו להכריז על התמודדות לראשות העיר ומסר בתגובה כי הוא סבור ששדרות מוכנה מתמיד לעשות שינוי, "ההנהגה הנוכחית מובילה את שדרות למקום לא טוב", אמר בן יעיש, "מי שמוביל את הספינה שלנו מוביל אותה למקום מנוכר בו רק לקבוצות ייחוס יש מקום בעיר הזו וכל מי שבנה וייסד אותה תם זמנו".

צילום אלון דוידי: ראובן קופיצ'ינסקי

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות