ניוזים חמיםחדשות

הבחירה בחיים: המרוץ על שם סמלת שרית שניאור ז”ל, שנרצחה בבסיסה ע”י מחבלים שחדרו, מוזנק היום מהבסיס בו שירתה בנחל עוז, עד לשוהם, שם היה ביתה

היום מוזנק, מזה השנה ה- 17, המרוץ לזכרה של סמלת שרית שניאור ז"ל, בוגרת בית הספר התיכון בשוהם, שנרצחה בעת שמחבל חדר לבסיסה בנצרים באוקטובר 2003. במסגרת המרוץ מתאמנים תלמידי שכבת י"ב במשך חצי שנה לקראת מרוץ שליחים שיוצא מנחל עוז, בו שרתה ועד לביתה בשוהם

 

ביום אחד באוקטובר 2003 עולמו של שמעון שניאור משוהם חשך עליו, בתו שרית, אשר שירתה כתצפיתנית, נרצחה יחד עם עוד שני חיילים, על ידי מחבל שחדר לבסיס בו שירתה בנצרים. לאחר תום השבעה החלה המשפחה לחשוב כיצד ניתן להנציח את זכרה ודרכה של שרית, והבחירה נפלה על “מירוץ שליחים”, שהפך כבר למסורת בישוב שוהם.

המסלול שנבחר, מתחיל מהבסיס של שרית בנחל עוז ועד לתיכון שוהם בו למדה סך הכל כ- 110 קילומטר. כל אחד מהמשתתפים תלמידי ותלמידות שכבת יב’, רץ מקטע לפי יכולתו/ה מ-9 קמ’ ועד 22 קמ’. התלמידים מתחילים להתאמן כ5 חודשים לפני כן עם המורה לספורט לימור וקס, לימור מספרת: ” אני מלווה את המרוץ משנתו הראשונה, במרוץ הראשון היו כ27 תלמידים שרצו, וכיום אנחנו עומדים על כמות של כ-200 תלמידים!  מדובר בתלמידי יב’ שעושים את זה בהתנדבות על זמנם החופשי, בכל יום שלישי ב07:00 בבוקר אני נפגשת איתם באולם הספורט בביה”ס ויוצאים לריצה על פי סרגל מאמצים, בשלוש רמות עם תוכנית אימונים אישית, כי עליהם להתאמן גם במהלך השבוע בצורה עצמאית. הם מקבלים 18 אימונים מקצועיים, שמתוכם מותר להם להחסיר 4 בלבד. מי שמחסיר יותר לא יוצא למרוץ. בסוף התהליך, אנחנו משיגים הטמעת אחריות אישית בתלמידים, העלאת האמונה העצמית, חשיבות הנתינה למשפחה שכולה ובנוסף העובדה שאנו מבקשים מהם לרוץ בקבוצות ולא להשאיר אף אחד מאחור, מכניסה גם ערך של דאגה לזולת – כל אלה ערכים שאיפיינו את שרית. חודש וחצי לפני המרוץ אנו בוחנים את התלמידים ועל פי תוצאות המבחנים אנו משבצים אותם לקבוצות הומוגניות במרוץ”.

יחד איתם רצים אחיותיה של שרית ואביה שמעון. שמעון מספר “שרית היתה ספורטאית, והקפידה לחיות חיים בריאים, ולכן הבחירה להנציח אותה באמצעות הספורט היתה הכי טבעית לנו, בשיתוף פעולה עם בית הספר בן למדה “תיכון שוהם” יזמנו מרוץ שליחים. בחרנו דווקא במרוץ שליחים, כי הוא כולל את הערכים והתכונות של שרית: אמינות, התמדה, כח רצון ועוד. בכל שנה אני מתרגש מחדש לראות את הילדים האלה שהתאמנו לקראת הרגע הזה, אני פותח את המרוץ איתם במקטע הראשון שיוצא מהבסיס שלה בנחל עוז, אליו העבירו את הקרוון שבו איבדה את חייה בפיגוע והפכו אותו לבית כנסת, שם אני קורא קדיש ומתחיל לרוץ. כאשר לאורך כל הדרך, מי שנותנת לי כח זו שרית ואני ממש יכול לדמיין אותה רצה לידי ומעודדת אותי!”

שמעון מוסיף ואומר “המרוץ הוא הדרך שלי להתחבר לשרית, ולאורח החיים הבריא שניהלה. לכן גם אני בחרתי לחיות בריא הפסקתי לעשן, למרות שעישנתי 2 חפיסות ביום, ואני אוכל בריא וכיום אפילו הצלחתי לרוץ מרתון של 42 קמ'” הוא מספר בגאווה.

עד כה מרוץ השליחים פוצל ליומיים, כאשר ביום הראשון יוצאים עשרות תלמידי כיתה יב’ מהבסיס בנחל עוז בדרום הארץ, עוברים דרך חוות השקמים ואנדרטת חטיבה 52 ומסיימים באנדרטת הצנחנים, שם מקבלים התלמידים שיעור מורשת קרב ממורתה לשעבר של שרית ונשארים ללון בשטח. ביום השני למרוץ, ממשיכים מאנדרטת הצנחנים עד לשוהם, שם בכניסה לישוב, חוברים אל הרצים תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבת הביניים ורצים עד לתיכון שוהם, בו נערך טקס הכולל חלוקת מלגות והצגת סרט על שרית. חשוב לציין כי משפחת שניאור מעניקה בכל שנה מלגות ב 3 תחומי עניין בהם הצטיינה שרית: ביולוגיה, תרומה לקהילה וספורט.

השנה, עקב מגבלות שהוטלו בשל הקורונה, בוטלה הלינה בחוץ והוקדם הטקס ליום חמישי בערב. התלמידים יגיעו באוטובוסים מהאנדרטה אל תיכון שוהם שם יערך הטקס, למחרת יתכנסו כולם בכניסה לשוהם ממנה המרוץ יתנהל כרגיל והרצים יסיימו אותו בתיכון שם יקבלו מדליות – וכך בכל שנה משחזרים תלמידי שוהם את דרכה של שרית הביתה.

מסלול המרוץ

היום בחמישי 22/4

הזנקת המקצה הראשון בנחל עוז בקראון שבו נרצחה שרית, טרום ההזנקה יקריא מר שמעון שנאור אביה של שרית ז”ל קדיש לזכרה.

לאחר מכן יחל המרוץ לכיוון אנדרטת הצנחנים, במהלכו יערכו שתי עצירות יזומות במהלכן יקבלו המשתתפים סיפורי מורשת קרב הראשונה בחוות השקמים והשניה באנדרטה 52 שם נדבר על חץ שחור.

בהגיעם אל אנדרטת הצנחנים, גיל לבנה ראש מועצת שוהם לשעבר, יספר על מורשת הצנחנים וסיפורו האישי.
18:00 יערך טקס סיום המירוץ בהשתתפות ראש המועצה שלנו איתן פטיגרו, ואורחים נוספים, הכולל הקרנת סרט על חייה ומותה של שרית.

ביום שישי 23/3

יתקיים החלק השני של המרוץ ברמה הקהילתית. בו תלמידי יב ירוצו בתוך שוהם אליהם יצטרפו
בוגרים אזרחים וילדי היסודיים וחטיבת הבינים כמובן בכפוף לנהלי הקורונה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות