ניוזים חמיםחדשותבריאות

ילד בן 3.5 מאושפז במצב קשה באסותא אשדוד, לאחר שבלע בטריית משחק. הרופאים מתריעים: “צעצועים מסין שנמכרים בחנויות, הם בלי פיקוח ומסוכנים”

ילד בן 3.5 במצב קשה כתוצאה מבליעת בטריית משחק. ד"ר נעה רוזנפלד מנהלת טיפול נמרץ ילדים: "מדובר בתופעת לוואי של הגדלת יבוא משחקי הילדים מסין ללא שום בקרה ופיקוח על איכותם מצד מכון התקנים"

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד התקבל אמש ילד בן 3.5 בעקבות תלונות על קשיי בליעה ונשימה. עם קבלתו במיון, מתן הטיפול והבדיקות המהירות נמצא כי הילד בלע עצם זר, בטרייה.
נמצא כי העצם הזר הגיע לוושט במקום רגיש ומסוכן לצד כלי דם רבים שכל פגיעה בהן עלולה לגרום לסכנת חיים מידית.
הילד הובהל לחדר הניתוח ושם הוצאה הבטרייה בהצלחה על ידי ד”ר אורן לדר, מנהל יחידת הגסטרו בבית החולים וד”ר איתן דמארי. מהלך ההרדמה נוהל על ידי ד״ר זמצב וד״ר מרקס, רופאים מרדימים בכירים.
עם זאת, כתוצאה מהחומרים מהם בנויה הבטרייה לצד המוליכות החשמלית המאפיינת אותה, הובהר כי קיימת פגיעה ממשית בושט שאף עשויה להתרחב לכלי הדם הסמוכים ובכך לסכן את חיי המטופל.
במהלך הלילה הילד הועבר במצב קשה להמשך טיפול בבית החולים שניידר.
ד”ר נעה רוזנפלד מנהלת טיפול נמרץ ילדים: “מדובר בתינוק שנמצא בסכנת חיים כתוצאה מבליעת עצם זר לגופו. עצם, שגם לאחר הוצאתו ממשיך להזיק לגוף כתוצאה מהמוליכות החשמלית והחומרים הירודים ממנו עשוי. לצערי, בשנים האחרונות אנו רואים עלייה בפגיעות מסוג זה. לדעתי, המקור לכך הוא ביבוא ההולך וגובר של משחקים מסין ללא שום בקרה ופיקוח על איכותם מצד מכון התקנים”.

 

צילום: דוברות אסותא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות