ניוזים חמיםחדשותבאר שבע

הותר לפרסום: 3 סוכנים סמויים שהופעלו בדרום הצליחו להביא לחשיפה של סחיטת דמי חסות

עם התקדמות עבודות התשתית באזור אום בטין, במסגרת סלילת כביש 6 בדרום, עלה כי המשפחות המתגוררות לאורך תוואי הכביש המתוכנן אינן עוברות למגרשים החליפיים מאחר ואדם המתגורר בסמוך, החליט והצהיר שהשטח שייך לו וכי כל הקבלנים מחויבים בשירותי שמירה שהוא אמור לספק

הותר לפרסום: 3 סוכנים סמויים שהופעלו בדרום הצליחו להביא לחשיפה של סחיטת דמי חסות שהתקיימה בשנים האחרונות, כלפי קבלנים ומשפחות, באזור אליו היו אמורות לעבור עקב הפיתוח של כביש 6 לכיוון נבטים. חוקרי המשטרה עצרו 6 חשודים במעשי הסחיטה, מעצרם הוארך מעת לעת והיום יוגשו כנגדם כתבי אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים ע״י הפרקליטות. עם התקדמות עבודות התשתית באזור אום בטין, במסגרת סלילת כביש 6 בדרום, עלה כי המשפחות המתגוררות לאורך תוואי הכביש המתוכנן אינן עוברות למגרשים החליפיים מאחר ואדם המתגורר בסמוך, החליט והצהיר שהשטח שייך לו וכי כל הקבלנים מחויבים בשירותי שמירה שהוא אמור לספק.
מידע זה שהגיע לחוקרי יחידת יואב שבמחוז הדרומי, הביא לפתיחת חקירה סמויה, במהלכה הופעלו במקביל 3 סוכנים סמויים במשך כחצי שנה. במהלך הפעלתם נאספו ראיות שהצביעו על סחיטה באיומים קשים כנגד קבלני הפיתוח והמשפחות בהיקפים של מאות אלפי שקלים ולא מאפשרת להם את המשך עבודת התשתית ואת סלילת כביש 6.
באחת הפעמים, כפי שעלה, הגיע לשטח אופנוען רעול פנים, ניגש לקבלן שעבד שם ואמר לו ״תצא מהשטח לא כדאי לך להסתבך.״ בפעם אחרת דרשו החשודים לאחר איומים לשכור מהם ואך ורק מהם שירותי שמירה.
עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, עצרו חוקרי המשטרה 6 חשודים, בני משפחה אחת, שניכסו לעצמם אדמות מדינה והטילו מורתם על כל מי שהגיע למקום ודרשו תשלומים שונים.
במהלך החקירה הגלויה, בוצעה פעילות חילוט כלכלית במהלכה נלקחו כלי רכב ורכוש שעל פי החשד נרכשו בכספים שהועברו אליהם ע״י הקורבנות לאורך השנים.
היום בתום חקירה פרקליטות מחוז דרום תגיש כנגד כל החשודים המעורבים כתבי אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

מהמשטרה נמסר: ״הטיפול בעבירות של סחיטה באיומים מתבצע ברובו במישור הסמוי והמודיעיני ומצריך שימוש בכלים השונים העומדים לרשות המשטרה. עבירות אלה משפיעות על תחושת הביטחון של האזרח ואנו נמשיך לפעול על מנת להביא עבריינים אלה לדין.״

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות