צעיר מחיפה שחזר מניגריה, אחרי שהות של כמה חודשים, אושפז ברמב”ם ואובחן כחולה מלריה

צעיר חיפאי בשנות העשרים לחייו נסע לכמה חודשים לניגריה ושב כשהוא נדבק במלריה. המחלה כבר פגעה בכבד ובתאי הדם שלו. הוא מאושפז כרגע ברמב"ם. רופאי רמב"ם מזהירים: "אסור להפסיק את הטיפול המונע במהלך השהות במדינות בהן הטפיל נפוץ"

במשך כמה חודשים שהה ג', צעיר בשנות ה-20 לחייו, בניגריה שבמערב אפריקה. לאחרונה שב לארץ ובימים האחרונים חש ברע. בביקור במיון רמב"ם נמצא כי הוא חלה במלריה, כאשר הטפיל תקף את מערכות גופו ופגע בכבד ובתאי הדם שלו. "הצעיר החליט במהלך השהות שלו בניגריה להפסיק את הטיפול המונע", מסביר ד"ר עמי נויברגר, מנהל מרפאת חיסונים למטיילים ברמב"ם ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות, "בהיעדר הגנה תרופתית, הוא נדבק במחלה שאצלנו כבר לא קיימת אבל נחשבת למאוד נפוצה באזור הזה של אפריקה". עם קבלת האבחון, אושפז הצעיר באחת המחלקות הפנימיות ברמב"ם וקיבל טיפול מתאים. על פי רופאיו, הוא בתהליך החלמה ומצבו משתפר בהדרגה. "הסיכוי להדבק במלריה במערב אפריקה הוא גבוה מאוד ואף עולה בשנתיים-שלוש האחרונות", אומר ד"ר נויברגר. לפני מספר חודשים אושפזה ברמב"ם יסמין עשת, צעירה ממשגב שבצפון, לאחר שחזרה מטיול בגאנה לשם נסעה במסגרת פרויקט TEN. עקב רגישות לכדורים שנטלה במסגרת הטיפול המונע למלריה, היא הפסיקה את השימוש בהם. כאשר המשיכה לטייל באפריקה החל מצבה הרפואי להידרדר. בדיעבד הסתבר שחלתה במלריה, ומכיוון שהמשיכה לשהות באפריקה לא אובחנה בזמן ולא קיבלה טיפול מתאים. עקב מצבה הרפואי החליטה לשוב לארץ, ובהגיעה לרמב"ם קיבלה טיפול שהציל את חייה. בפוסט שהעלתה לאחרונה לפייסבוק, מגוללת עשת את שאירע לה ומפצירה במטיילים הנוסעים לאזורים מועדים ליטול את הכדורים ולהגן על בריאותם: "אני לא מאחלת לאף אחד לחוות את השבועיים הסיוטיים שחוויתי. החיים שלכם שווים יותר. ישראלים אוהבים להסתמך על זה שיהיה בסדר, אבל לפעמים רק לסמוך על המזל זה לא מספיק"... "הטיפול המונע הוא יעיל ויש לקחת אותו באופן רציף כל עוד שוהים באזור", מסכם ד"ר נויברגר ומוסיף, "ישנן כמה וכמה אפשרויות טיפול תרופתי, הנותנות מענה גם עבור אלו שאלרגיים לתרופות הנפוצות יותר. אין כאן קיצורי דרך. מלריה יכולה בקלות להסתבך ולהפוך למצב מסכן חיים, במיוחד כאשר שוהים במדינות בהן מערכות הבריאות לא מתקדמות במיוחד". בתמונה: ד"ר עמי נויברגר, מנהל מרפאת חיסונים למטיילים ברמב"ם ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות ברמב"ם.
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close