זהירות מהרעלת נרגילה: צעירה שעישנה יותר משעה נרגילה, התמוטטה והובהלה לביה”ח רמב”ם בסכנת חיים. הרופאים מזהירים מהנרגילה

צעירה הובהלה לרמב"ם, לאחר שהתמוטטה והייתה במצב קשה, בעקבות עישון נרגילה למעלה משעה. לאחר טיפול בתא לחץ מספר פעמים ואישפוז ממושך, היא יצאה מכלל סכנה. ד"ר עמי נויברגר מרמב"ם: "עישון ממושך של נרגילה הוא כמו שהייה בבית שעולה באש"

לאחרונה רבות מדובר על הסכנה בסיגריה אלקטרונית שגרמה למותם של מספר צעירים בארצות הברית. אלא שמסתבר שכאן בישראל ובמזרח התיכון יש כלי עישון שמתברר כלא פחות מסוכן, ויותר רעיל אף. מבית החולים רמב"ם שוחררה לפני מספר ימים בחורה צעירה, תושבת הצפון בשנות העשרים לחייה, שאושפזה במצב קשה לאחר שעישנה נרגילה. הצעירה שמתארת עצמה כבחורה בריאה בדרך כלל, עישנה במשך שעה, כשלפתע קרסה והחלה לפרכס. היא הובהלה לרמב"ם, טופלה שלוש פעמים בתא הלחץ בבסיס חיל הים הסמוך לבית החולים על מנת לסלק עודפי חד תחמוצת הפחמן שהצטבר בדמה, ויצאה מכלל סכנה. מעט לפני שהשתחררה מהמחלקה בה טופלה במשך 10 ימים, סיפרה הצעירה כי יש לה ניסיון בעישון נרגילה. אך הפעם, כך סיפרה, היא עישנה פרק זמן ארוך מהרגיל וכל מה שהיא יודעת הוא שאיבדה את הכרתה והתעוררה בבית החולים. "הלקח שלי ברור", היא אמרה, "אני לא נוגעת יותר בנרגילה". ד"ר עמי נויברגר, מומחה פנימי מרמב"ם שטיפל בצעירה מסביר שבזמן שאיפת נרגילה עולה מאוד ריכוז חד תחמוצת הפחמן בדם. פגיעה מסוכנת כזו רואים בדרך כלל באנשים ששהו בבית בוער או בחדר סגור עם תנור, ללא אוורור תקין. במקרים כאלה התופעה מובילה פעמים רבות לצורך בטיפול בתא לחץ ולעתים מסתיימת במוות. לגבי השימוש בנרגילה – נזק כה חמור הוא נדיר יותר – אך במקרה של הבחורה שאושפזה ברמב"ם – הסיפור היה יכול להיגמר ברע. יש דיווחים בעולם על הרבה מקרי הרעלת CO מעישון נרגילה, אם כי רק מיעוט קטן של המקרים מסתיימים בצורה כה דרמטית. "מה שברור", אומר ד"ר נויברגר, "עישון נרגילה הוא בוודאי לא יותר 'בריא' מעישון סיגריות רגילות".
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close