מכה לאולמי “קאלה” – משרד הבריאות הוציא להם צו סגירה בשל: “מצב תברואתי ירוד, טיפול לקוי במזון, המהווים סכנה לבריאות הציבור”

בשיא עונת החתונות ניחתת מכה על "אולמי קאלה" המפורסמים הנמצאים בקריית חיים. משרד הבריאות הודיע היום כי הוא מוציא למקום צו סדירה מנהלי, זאת לאחר שבמספר ביקורות שנערכו למקום ולאחר אזהרות, נמצאו במקום ליקויי תברואה, ליקויים בטיפול במזון במקום המהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור". וכך כותב משרד הבריאות בצו עליו חתום סגן רופא המחוז, ד"ר יהונתן דובנוב: "בתוקף סמכותי אני נותן בזאת צו הפסקה מינהלי, המצווה עליך ו/או על כל אדם אחר הפועל מטעמך, להפסיק החל מ 2019.9.4 את הפעלת אולם השמחות "קאלה", רחוב יוליוס סימון 3 חיפה אשר בבעלותך. אני מוציא את הצו על סמך ממצאי הביקורת שערכו במקום מפקחת לשכת הבריאות המחוזית חיפה ורופא וטרינר רשותי ביום 2019.8.6 , השימוע שנערך לך בתאריך 13.8 והביקורת החוזרת שנערכה לאחר השימוע,  ביום 19.8.26 . בביקורות אלו נמצאו מצב תברואי ותפעולי ירוד וליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור. הליקויים המשמעותיים שנמצאו אשר בגללם אני מוציא את צו הפסקה מינהלי הם מצב תברואי ירוד במבנה ובציוד וטיפול לקוי במזון ובאחסנתו אשר פורטו במכתב ההזמנה לשימוע וגם בדוח הביקורת מ-26.8. בשימוע שערכתי, השהיתי את הוצאת צו הפסקה מנהלי עד לקבלת תוצאות ביקורת חוזרת אל מול הצהרתך שתפעל לתיקון הליקויים ותציג תכנית כללית לשיפור המצב בעתיד ואת נהלי עבודה החתומים על ידי יועץ המזון בתוך 7 ימים מיום השימוע.

בשל ממצאי הביקורת החוזרת אשר מצביעים על מצב התברואתי ירוד, המשך הטיפול הלקוי במזון, אי הצגת נהלי עבודה והתעלמות מוחלטת מדרישתנו אשר מסכנות את בריאות הציבור החלטתי להוציא את צו ההפסקה”.

במשרד הבריאות מתחשבים בזוגות שכבר הזמינו את אולם “קאלה” לחתונתם, ונותנים להם חלון להזמין מקום אחר, כשצו הסגירה מושהה עד ליום רביעי השבוע ה-4.9 : “נוכח מהות העסק והאפשרות הסבירה שאמורים להתקיים אירועי שמחות באולם בימים אלו, ועל מנת לאזן בין שמירה על בריאות הציבור מחד ופגיעה במזמיני אירועים מאידך, כמפורט לעיל, הצו יכנס לתוקפו ביום ה-4.9 על מנת לתת פרק זמן של התארגנות לקיום אחר הצו. ניתן יהיה להתקשר עם קייטרינג בעל רישיון יצור בתוקף, אשר יספק את מנות המזון לאירועים. בכפוף לקבלת אישור משרדנו מראש נוכל לאשר ביטול חלקי של הצו על דרך של הפעלת אולמי השמחות בלבד, ללא הפעלת המטבח המבשל, וזאת עד לתיקון הליקויים במטבח ומניעת הסכנה לבריאות הציבור. עד אז, הצו שיכנס לתוקפו ב- 4.9 כאמור יחול על העסק באופן מלא”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות