לא חותמים לפני שמתייעצים

עיריית כפר סבא, בהובלת מחלקת תכנון העיר באגף הנדסה, מפרסמת את המלצותיה לתושבי שכונת יוספטל בעקבות פעילותם העצמאית של שני יזמים בשכונה. יובהר כי מדובר במיזמי התחדשות עירונית שלא הוגשו לעיריית כפר סבא לקבלת חוות דעתה. יש לציין כי מדובר על פרויקטים רחבי היקף שכוללים הוספת אלפי יחידות דיור, וככאלה דורשים תהליך תכנוני ארוך ומורכב ודורשים התייחסות והיערכות עירונית. עבור פרויקטים מעין אלה, הקימה העירייה בשיתוף משרד השיכון והבינוי את מנהלת ההתחדשות העירונית, שמטרתה לנהל את הליכי ההתחדשות בעיר ולסייע לתושבים בקידום מיזמים באופן מקצועי ויעיל, כך שתהליכים אלו יהפכו לקלים ומהירים יותר עבור התושב. בנוסף, המנהלת תפעל לקידום תהליכי התחדשות עירונית, לטובת שיפור איכות החיים של התושבים וחיזוק העירוניות במרקם הוותיק של העיר, תוך שמירה על אופייה הייחודי של כפר סבא כעיר קהילתית וירוקה.

במסגרת תפקידיה: הנגשה ופרסום של מידע וחומרי הסברה לתושבים, יזמים ובעלי מקצוע באמצעים שונים לרבות מפגשי שיתוף ציבור, כנסים וקורסים; מתן סיוע לדיירים בהתארגנות לקראת בחירת נציגות מטעמם; מתן סיוע וכלים לדיירים בהתארגנות לקראת פנייה ליזמים וקביעת העקרונות לבחירת יזם מבצע ובעלי מקצוע נוספים המלווים את הפרויקט; ביצוע בדיקות היתכנות תכנונית לקידום מיזמי התחדשות עירונית; תיאום פעולות הרשות המקומית מול המחלקות הרלוונטיות בעירייה ותפעל כזרוע ביצועית של הרשות המקומית לקידום תהליכי התחדשות עירונית בישוב.
כנרת תירוש, מנהלת מחלקת תכנון עיר מסרה: “חשוב לוודא כי הדיירים אכן יזכו לתנאי מגורים משופרים. על הדיירים לבדוק היטב את ההסכם המוצג על ידי היזם ובכל מקרה, חשוב לזכור כי לא חותמים לפני שמתייעצים”.
המנהלת החדשה: 09-7649334

צילום: גטי אימג’ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות