ניוזים חמיםחדשות

חילוץ דרמטי לפנות בוקר של עשרות דיירים לכודים בשריפת בניינים ברחוב סורוצקין בירושלים

דרמה לפנות בוקר ברחוב סורוצקין בירושלים, כשאש חזקה בערה במספר בניינים. אמהות וילדים נלכדו בדירות וחלקם ניסו לקפוץ מהחלונות. עשרות צוותי כיבוי חילצו את עשרות הדיירים

היום סמוך לשעה 4 לפנות בוקר הוזנקו צוותי כיבוי והצלה מתחנות ירושלים לשריפה רחבת היקפת שהתפתחה במהירות בקומפלקס של שישה בניינים ברחוב סורוצקין ולכדה בתוכה עשרות רבות של משפחות עם ילדים קטנים, בזמן שאלו נמו את שנתם במיטותיהם.

הצוותים הראשונים שהגיעו למקום, דיווחו על אש אדירה המלחכת את הבניינים, ועל מספר רב של רכבים, מחסנים ודירות העולים באש.

עוד דיווחו הצוותים, כי בחלונות הבתים עומדים דיירים בהם נשים וטף הזועקים לעזרה כשחלקם אף מנסים לקפוץ מהחלונות.

למקום הוזנקו באופן מיידי כוחות רבים מכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים וכן צוותים מהיחידה המרכזית של כבאות והצלה לישראל יחידת “להבה”.

לוחמי האש שהוזנקו למקום פעלו במספר גזרות.

בראש ובראשונה, חילוץ הלכודים הרבים שהיו בבתים אפופי האש והעשן כשלוחמי האש עוברים דרך “קירות” של אש ועשן תוך סיכון חיים גדול, וזאת במטרה למנוע אסון המוני במקום.

במקביל, ביצעו הצוותים פעולות נוספות ובהן:

השתלטות על השריפה העצומה.
מניעת התפשטות האש לכלל הבניינים ושריפתם, סריקה אחר לכודים,
כיבוי החניון בו בערו רכבים רבים,
ניתוק מקורות אנרגיה לבניין למניעת פגיעות חשמל וגז. וכן בוצעו פעולות מצילות חיים רבות נוספות.

סך הכל פעלו באירוע: 18 צוותי כיבוי-חילוץ והצלה. 52 לוחמי אש ומתנדבים מתחנות מחוז ירושלים.
מנופי חילוץ של כבאות והצלה.
צוותים מהיחידה המיוחדת של כבאות והצלה לישראל.

כמו כן, מדיווח של אנשי הרפואה במקום נמסר, כי מספר אזרחים שחולצו ע”י לוחמי האש פונו להמשך טיפול רפואי במצב קל לאחר שנפגעו מהשריפה.

לפני זמן קצר, דווח על שליטה בשריפה על ידי מפקד תחנת “האומה” סגן טפסר אלי אדרי המפקד על כוחות הכיבוי והחילוץ באירוע.

בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: “ראשית חשוב לי לציין, כי מקצועיותם עוז רוחם ואומץ ליבם חסר הפשרות של לוחמי האש, מנעו אסון כבד מאוד הבוקר בירושלים. השריפה שפעלנו בה הבוקר, הינה שריפה האוצרת בתוכה מספר רב של תרחישי איום מורכבים בתווך האורבני האזרחי. בניינים ישנים ללא אמצעי הגנה מודרניים, צפיפות אוכלוסין גדולה, דירות מגורים ומחסנים מאולתרים וכן סיכונים רבים נוספים. אלו תרחישים ומקומות המוכרים לנו היטב מההיערכות המוקדמת שלנו, מהאירועים הרבים בירושלים, וכן מההיכרות הטובה שיש לנו עם האוכלוסייה המקומית”. עוד מוסיף טפסר ניסים טויטו: “משמעת אזרחית והקפדה על כללי הבטיחות הבסיסיים, וכן התקנת גלאי עשן, הם הערובה הטובה והאפקטיבית ביותר למניעת שריפות וצמצום הנזקים שלהם. אנו פונים לציבור ולראשי הקהילות בירושלים, הקפידו והורו על קיום הנחיות בטיחות מצילות חיים אלו בכדי שלא נגיע לאירועים מסכני חיים נוספים כאלו”.

 

צילום: דוברות מד”א

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות