ניוזים חמיםחדשותחינוךבת ים

זה מתחיל: מאמש שלושה גני ילדים בבת-ים נכנסו לבידוד, בשל גננת חולה שעבדה כגננת משלימה בשלושת הגנים

בשל גננת משלימה שעבדה במספר גנים בעיר בת-ים והתגלתה כחולה, העירייה שלחה את כל ילדי שלושת הגנים והצוות החינוכי לבידוד. בעירייה הוחלט לצמצם את הצוותים שעובדים בגנים שונים

עירית בת-ים הודיעה כי שלושה גני ילדים נכנסו החל מאתמול בערב לבידוד – זאת בשל חשד להידבקות בקורונה של גננת משלימה אשר פעלה בשלושת הגנים הללו בשבוע האחרון.
הגננת נבדקה אתמול בערב לאחר שחשה בתסמיני קורונה, והתבקשה להיכנס לבידוד מיידי עד לקבלת התשובה.
במקביל, הורה ראש העיר צביקה ברוט, לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע, להכניס לבידוד את שלושת הגנים עד שתתקבל מחר התשובה הסופית – האם הגננת אכן חולה בקורונה, מה שיביא לכך שהילדים ייכנסו לבידוד של שבועיים, על פי הנחיות משרד הבריאות.
מדובר בגן חול הים, גן קיפוד הים, וגן שחיינים.
ברוט התייעץ בין היתר עם מרכז השליטה העירוני שהוא עומד בראשו, וכן עם מנהלת בית החולים וולפסון, ד״ר ענת אנגל, החברה במשל״ט ואשר תמכה גם היא בכנסת הילדים לבידוד בשל הסיכוי הגבוה שהגננת אכן חלתה בקורונה.
במקביל הודיעה העיריה להורי הילדים כי הם מתבקשים לקחת את הילדים לבדיקת קורונה, במסגרת קופות החולים או במתחם הבדיקות שיפעל מחר בעיר בו ניתן יהיה להיבדק ללא הפניה.
בעירית בת-ים נערכו מראש לחזרת גני הילדים לפעילות, והיו אחת העיריות הראשונות שהודיעה כי תבצע מדי שבוע בדיקות מדגמיות לסייעות וגננות בגני הילדים על חשבון העיריה.
ראש העיר צביקה ברוט אף חתם על הסכם עם בית החולים וולפסון במסגרתו צוות מבית החולים מגיע לגני הילדים על מנת לבצע את הבדיקות – אלא שהבעיה היא שהעיריה יכולה לחייב רק את הסייעות להיבדק, כי הם עובדות עיריה, בזמן שחלק מהגננות מסרבות להיבדק ולא ניתן לחייב אותן כי הן עובדות משרד החינוך.
במקביל הגבילו בעירייה את מספר הגנים בהם יכולה לעבור כל סייעת מחליפה, בזמן שבמקרה של הגננות משרד החינוך והסתדרות המורים לא הגיעו להסכמה דומה.
כעת ייתכן שהמקרה הנוכחי יזרז את הפתרון מצד משרד החינוך גם בנושא לגננות, בדומה לפתרון שנתנה העיריה לסייעות.
צעד נוסף שעשתה העירייה ביוזמת ברוט וממלא מקומו אלי יריב, הוא לעבור למתכונת לימודים של חמישה ימים בגנים – בדומה לכל הערים הגדולות בארץ. כך מקווים בעיריה לצמצם עוד יותר את התחלואה במוסדות החינוך.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות