חדשות

כרמל שאמה הכהן וליעד אילני מאיימים בתביעת אתר מקומי. הסיבה: שמו ללעג את היותם מאוימים ואת האבטחה המיוחדת שהושמה עליהם

ראש עיריית ר"ג, כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו, ליעד אילני, הגישו לאתר חדשות מקומי מכתב לפני תביעה. הסיבה: "הלעגתם ועשיתם חוכא ואיטלולא מטענותיו של ראש עיריית רמת-גן, מר כרמל שאמה הכהן לפיהם חייו, גופו ורכושו נמצאים תחת איומים". שאמה ואילני: "המשטרה סיווגה את ראש העירייה וממלא מקומו כאישיות מאוימת והם אף תודרכו על ידי הגורמים המקצועיים כיצד לפעול"

ראש עיריית רמת גן וממלא מקומו, ליעד אילני, קיבלו לאחרונה איומים על חייהם ואף ליד ביתו של אילני נכתבו כתובות גרפיטי מאיימות – בעקבות זאת המשטרה הציבה אבטחה מיוחדת עליהם. אלא שבימים האחרונים, אתר חדשות מקומי כתב שהשניים כלל לא מאוימים וכי גורמים במשטרה טוענים כי כלל לא הושמה עליהם שמירה מיוחדת. ראש העיר, כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו, ליעד אילני, החליטו להגיש מכתב לפני תביעה לאותו אתר חדשות בטענה כי בעוד הם מאוימים ואכן הושמה עליהם שמירה מיוחדת, האתר שם אותם ואת עניין ביטחונם ללעג.

וכך נכתב במכתב: “ביום 19.8.21 פרסמתם פרסום שבו הלעגתם ועשיתם חוכא ואייתוללא מטענותיו של ראש עיריית רמת-גן, מר כרמל שאמה הכהן לפיהם חייו, גופו ורכושו נמצאים תחת איומים וכי הוא זקוק להגנתה של משטרת ישראל… ואם לא די בכך, זריתם חול בעיניו של הציבור בעצם הפרסום וגרמתם לו לחשוב כי שוחחתם עם גורמי משטרה בכירים המעורים בעניין אשר אישרו לכם לכאורה כי ראש העירייה אינו מאוים.
מהעולה בפרסום הנכם כותבים כי שוחחתם ובדקתם את הנושא מול קציני משטרה בכירים. אלא שכלל לא ברור מיהם אותם הקצינים הבכירים, שכן המידע שהובא בפניכם הינו שגוי מיסודו וחבל שלא טרחתם לבדקו לעומק. עקב איומים של ממש על ראש העירייה ועל ממלא מקומו עולה חשש להם ולבני משפחותיהם ועל כן המשטרה סיווגה את ראש העירייה וממלא מקומו כאישיות מאוימת והם אף תודרכו
על ידי הגורמים המקצועיים כיצד לפעול הן בשגרת יומם והן במצב שבו האיום מתממש”.

Tags

תומר קרן, עורך האתר המקומי בר”ג: “עקרון האמת הוא מעל הכל בדיווח של העבודה העיתונאית שאנחנו עושים ולא סוטים ממנה בסנטימטר. אני 31 שנה במקצוע וכותב רק אמת. עקרון ה’אמת דיברתי’ אצלנו הוא עיקרון מקודש.”

הדר כהן, מבעלי האתר המקומי בר”ג: “אנחנו לא מתייחסים ולא מגיבים לנושא הזה. זה מכתב התראה שנמצא בטיפול משפטי ואנחנו לא מגיבים לזה. אנחנו תמיד עם האמת שלנו כי אנחנו עיתונאים.”

בכיר בעיריית ר”ג: “במקרה הנ”ל, טענת אמת דיברתי לא מחזיקה מים בבית המשפט, הם יצטרכו להביא את המקור שלהם שלטענתם אמר את מה שכתבו על מנת להוכיח כי הם כתבו דברי אמת, כשמנגד, לראש העיר ומ”מ ראש העיר יש אסמכתאות בכתב ממשטרת ישראל על כך שהוגדרו כאישיות מאוימת.”

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close