תרבות

יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל – המוזיאונים והגלריות יפתחו לציבור בחינם

מוזיאון אגם, מוזיאון ראשון לציון והגלריות יפתחו לציבור לקהל הרחב ביום חמישי - יום העצמאות. אגף החשמל במנהל שפ"ע השלים התקנת שרשראות תאורת לדים כחול לבן ברוטשילד, גן העיר ובכיכרות ברחבי העיר, ולמעלה מ-4000 דגלים יתלו ברחבי העיר

עיריית ראשון לציון מתמרקת לקראת חגיגות העצמאות וברחבי העיר נתלו אלפי דגלים והותקנו מערכות תאורה בצבעי המדינה. אגף החשמל במינהל שפ”ע התקינו שרשראות תאורת לדים כחול לבן במרכז העיר, ברוטשילד ובכיכרות ברחבי העיר. קישוטי תאורה נוספים הותקנו בשדרות יעקוב בשיכון המזרח, שדרות משה דיין במערב, ברחובות משה צלח ואלי כהן בנחלת יהודה, ברחוב ירושלים השומר ברביבים, בז’בוטינסקי במרכז העיר ובזלמן שניאור בשכונת רמת אליהו. בנוסף יתלו למעלה מ-4000 דגלי ישראל ברחבי העיר.

בנוסף, העירייה, באמצעות החברה העירונית, תפתח את מוזיאוני העיר והגלריות לקהל הרחב ביום העצמאות (9.5) ראש העירייה, רז קינסטליך מזמין את תושבי העיר להכיר וללמוד על ההיסטוריה של המושבה ראשון לציון ועל האמן הבולט שיצא מראשון לציון. מוזיאון אגם יפתח מ-10:00 בבוקר ועד 19:00. יתקיימו בו הדרכות קצרות. הכניסה בחינם על בסיס מקום פנוי ובהרשמה מראש. במוזיאון יתקיימו גם סדנאות לילדים בתשלום סמלי.

מוזיאון אגם הוקם על ידי עיריית ראשון לציון ומוקדש לפועלו ויצירותיו של האמן הבינלאומי, יליד העיר- יעקב אגם. המוזיאון נפתח לציבור לפני כשנה וחצי ומציג יצירות פורצות דרך שהוצגו במוזיאונים נחשבים ובאוספים חשובים מסביב לעולם, למשל  PANORAMAGAM, יצירה הוצגה במוזיאון הגוגנהיים בניו יורק בתערוכת יחיד של אגם ב־1980. 

Tags

במרכז העיר ייפתח לציבור מוזיאון ראשון לציון בין השעות 14:00-9:00. במוזיאון יתקיימו סיורים סביב התערוכה החדשה “תקווה” במרתף בו גר מחבר התקווה, נפתלי הרץ אימבר. כמו כן יתקיימו סדנאות יצירה, יסתובבו בין באי המוזיאון שחקנים, יתקיימו מופעים ושלל הפעלות תיאטרליות. מוזיאון ראשון לציון מציג את תולדותיה של העיר, הוא שוכן במבנים מימי ראשית המושבה. במוזיאון ניתן להכיר את סיפורה ההיסטורי של המושבה ואת הראשוניות שלה כיוצרת סמלי הלאום וכחלוצה בחידוש השפה העברית ובחינוך העברי וכן את החיים במושבה על גווניהם השונים בבית, במשק החקלאי, במלאכה, בחיי התרבות ועוד. תצוגות המוזיאון מבוססות על החומר ההיסטורי העשיר המצוי בארכיון ובאוסף המוזיאון.

הגלריה בבית גורדון לונדון תפתח אף היא לציבור בין השעות 14:00-10:00 ותציג חמש תערוכות חדשות. הסדנא לאומנות ברמת אליהו תפתח אף היא בין השעות 14:00-10:00 ויתקיימו בה סדנאות פתוחות לילדים שיעסקו בשפות האומנות השונות ויועברו על ידי האומניות מיכל אדלר וליאת בן שושן.

מ”מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, הוסיפה: “השנה אנחנו מזמינים את תושבי העיר למוזיאונים והגלריות שיהיו פתוחים ביום העצמאות לקהל ללא תשלום, עם פעילות וסדנאות לילדים חינם, וכך גם אטרקציות עירוניות נוספות”.

צילום: רן ארדה, אבי קקון ועידן גרוס

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close