ראשון לציון

כנס מנהיגוטק בבתי הספר היסודיים: רובוטיקה, מציאות מדומה ומשחק הרשת הפופולארי “מיינקראפט”

אם תשמעו בעתיד על יזמים בתחום הטכנולוגיה שיצאו מראשון לציון, בדקו אם הם השתתפו בתוכנית העירונית “מנהיגוטק”. מדובר על תוכנית ייחודית שמטרתה לעודד מנהיגות טכנולוגית בקרב תלמידי כיתות ד’ עד ו’ בבתי הספר היסודיים. התוכנית הוקמה ביוזמת אגף משאבי חינוך במנהל החינוך ובשיתוף מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך.

מדי שנה נראה שהטכנולוגיה עתידתנית יותר והפעם הכנס עמד בסימן “מיינקראפט”, משחק הרשת הפופולרי. בכנס פגשו התלמידים רובוטים, ביקרו בעמדות מציאות מדומה, התנסו במשימות אתגר מתוקשבות והשתתפו בהרצאה על מציאות מעורבת.

חברות הטכנולוגיה מהמובילות במשק היו שותפות השנה בכנס, ביניהן: “מיקרוסופט”, “פורום מציאות מדומה ישראל”, “רובוטיקס”, “רובוטק” ו”סנאפי”. התלמידים זכו להדגמות של טכנולוגיות למידה חדשניות. בנוסף עמדו לרשות הילדים עמדות עם ציוד רובוטיקה ומשקפי מציאות מדומה, למטרות התנסות ומשחק.

Tags

במרכז הפעילות השנה עמד משחק “משימטק” – תחרות בסגנון “חפש את המטמון”, בו עברו הקבוצות בין תחנות שונות, סרקו חידות מתוקשבות, בעיקר חידות הקשורות לקוד, לצילומים פנורמיים, שימוש במציאות רבודה ועוד, ופתרו אותן. את החידות יצרו תלמידי מנהיגוטק מכל רחבי העיר.

השנה פועלת התכנית זו השנה הרביעית ב־36 בתי ספר יסודיים, ולוקחים בה חלק כ־420 תלמידים מכיתות ד’-ו’. מטרתה לקדם תלמידים בעלי אוריינטציה טכנולוגית גבוהה אשר יובילו את תחום התקשוב בבית ספרם ויעבירו את המיומנויות ואת הידע שהם רוכשים לשאר התלמידים.

צילום: צ’ארלס יעקב

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close