ראשון לציון

“גם כשיש קשיים בחיים חייבים להתמודד ולהוציא מעצמך את המקסימום”

כאשר תלמיד צעיר נפגש עם אדם עם מוגבלות, הוא עשוי לחשוב שהמגבלה עשויה למנוע ממנו להשיג את מטרתו. אירוח של ספורטאים עם מוגבלות, הלוקחים חלק בליגת העל של כדורסל על כיסאות גלגלים (סל-גל), הוכיח לתלמידים בדיוק ההיפך. עשרות ספורטאים, נפגעי פעולות צבא ותאונות שונות, שיחקו עם התלמידים על המגרש באולמות הכדורסל של בתי הספר, מול אלפי תלמידים, במהלכם השחקנים הדגימו לילדים כיצד הם משחקים כדורסל למרות המוגבלות.

“זו פעילות שחובה לעשות בכל בית ספר” מסבירה מנהלת בית ספר “ידלין”, אורנה שלי “השחקנים דיברו עם הילדים בגובה העיניים, שיתפו את עולמם. המסר הוא: גם שיש קשיים בחיים חייבים להתמודד ולהוציא מעצמך את המקסימום ולא ליפול לרחמים עצמיים”.

מי שהקים את  קבוצת  “סל-גל” הינו הסופר והמפיק מיקי גולדנברג. הערך שעומד מאחורי היוזמה הוא הרצון לשנות את הדימוי המוטעה שיש לחברה “הבריאה” על אנשים בעלי מוגבלויות.  את השיתוף פעולה בין בתי הספר לקבוצה יזמה ראש מנהלת שירות לתושב רמז כצנלסון, דבורה אלמלם פרץ ובהשתתפות ראש מטה בטיחות בדרכים, ישראל סלע, וזאת כחלק מתוכנית זהירות בדרכים.

מנהלת בית -ספר “יסוד המעלה”, מיה שירי, הוסיפה: “הילדים שיתפו פעולה מאוד, התעניינו והזדהו עם הסיפורים.  חוו איתם חוויה מעשית. הילדים לא רק שמעו את השחקנים הם גם פעלו ושיחקו איתם. לצוות ההוראה הייתה לחלוחית בעיניים. השאיפה היא להפיץ את הפעילות לבתי-ספר נוספים בעיר ולקרב את לב בני הנוער אל עולם הנכים ובמקביל להוצאת האנשים בעלי המוגבלויות אל עולם חדש ומקסים”.

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    עוד ניוזים בשבילך

    Back to top button
    נגישות