עיריית אור יהודה מכשירה נאמני ניקיון במתחם סחל”ב

בשבוע שעבר נערך במתחם סחל"ב באור יהודה מפגש במרכז לחינוך סביבתי חירייה של נאמני הניקיון עם נציגי העירייה השונים שיעבדו מולם בשלל התחומים

תושבים-פעילים ממתחם סחל”ב לוקחים אחריות על איכות החיים והסביבה שלהם. הכשרת נאמני הניקיון התקיימה במרכז לחינוך סביבתי של חירייה בשיתוף מנהלי מחלקות מהעירייה. לקבוצת נאמני הניקיון סמכויות מהעירייה המאפשרות לפנות לתושב שאינו שומר על הסדר והניקיון ולבקש ממנו פרטים מזהים.

עיריית אור יהודה באמצעות היחידה לעבודה קהילתית מכשירה נאמני ניקיון במתחם סחל”ב (סיני לשעבר). במסגרת ההכשרה, יוכלו אותם נציגים לקחת פרטים של אנשים שעוברים על החוק בנושא הניקיון ולהעביר אותם לנציגי העירייה. מדובר בתושבים אכפתיים שמעוניינים לשנות את הרגלי השמירה על איכות הסביבה בשכונה באמצעות פעולות מניעה והסברה.

בשבוע שעבר נערך מפגש במרכז לחינוך סביבתי חירייה של נאמני הניקיון עם נציגי העירייה השונים שיעבדו מולם בשלל התחומים. מדובר בפיילוט ראשון שמתבצע באמצעות שיתוף פעולה של התושבים והעירייה. במסגרת המיזם, העירייה כאמור תכשיר את נאמני הניקיון שיוכלו לבקש מאדם שלכלך להזדהות ולתעד את פעולותיו. המידע יועבר למחלקה המשפטית שתנתח את תוצאות התיעוד ותפעל באופן נקודתי בהתאם לדיווחים. במקביל, יעסקו הנאמנים בפעילות הסברתית כדי לצמצם תופעות שליליות בתחום הניקיון. עם סיום המפגש של נאמני הניקיון, נערך סיור במרכז לחינוך סביבתי של חירייה.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close