חמש שנים בלי אריק איינשטיין: אביעד פוהורילס בפוסט מרגש על החבר האהוב והשלווה שבדגל הפיני

ליל הפרידה מאריק: "נכנסתי לבד והוא שכב שם ענק וחיוור, כמו פסל רב עוצמה, מכוסה עד כתפיו, עיניו חתומות לנצח. נישקתי אותו על המצח שלו ויצאתי לחשיכה שחיכתה בחוץ..."

בדיוק היום לפני חמש שנים הלך לעולמו גדול זמרי ישראל, אריק איינשטיין. האהבה והגעגועים לאריק לא עברו עם השנים ואולי אפילו התחזקו. השנה הקדישו לאריק תכניות רדיו, טלוויזיה וכתבות רבות. לא קל להיפרד מאישיות ענקית כמו שהייתה לאריק והזיכרונות והגעגועים עולים וצפים ברשת. אביעד פוהורילס, עיתונאי ותיק ומוערך, פרשן ספורט, במאי וסופר, מי שהביא את אריק איינשטיין לכתוב טור במעריב, ולאחר מותו של איינשטיין היה זה שערך את הטור היחיד שהספיק אריק לכתוב, העלה תמונה עם איינשטיין וכתב פוסט מרגש שזכה להדים רבים ברשת:

הלוקיישן הזה הוא הסלון של הילה וסלבה ברזילאי ברחוב נחום, מטר מרחוב מציצים שסביבו התנהלו בין השאר חייו של אריק איינשטיין. היינו נפגשים אצל סלבה לראות משחק, וזו הייתה חלקת אלוהים חבל על הזמן. מכנסיים קצרים, חולצה אדומה, גרעינים שחורים. ישבנו יחד יום אחד בבלומפילד, בשער 2 למעלה. היה משחק של הפועל נגד קבוצה פינית, נדמה לי האקה, אבל עמיקם תיקן שזו פינפה. מולנו מעל שער 7 התנופפו דגלי המדינות ואני אומר לו – תראה כמה שלווה יש בדגל הפיני.

למחרת טלפון ממנו. מה קורה אריק, אני שואל – ומהצד השני שתיקה ורק נשימת הסיגריות שלו מזהה אותו. ואז הוא אומר- כמה שלווה יש בדגל הפיני, ואז מתרסק מצחוק. וככה חודשים, לא משנה על מה דיברנו, בהתחלה באמצע או בסוף – הוא היה משחיל את כמה שלווה יש בדגל הפיני, ומוריד את שפופרת הטלפון. כן, שפופרת. אריק לא דיבר בסלולרים. לא היה לו כזה. הוא תמיד התקשר מחסוי.

בלילה של ה-26 בנובמבר 2013, כשהמאמצים עלו בתוהו, נכנסנו לחדר שבו הוא שכב. מישהו סימן לי לאן לפנות. נכנסתי לבד והוא שכב שם ענק וחיוור, כמו פסל רב עוצמה, מכוסה עד כתפיו, עיניו חתומות לנצח. נישקתי אותו על המצח שלו ויצאתי לחשיכה שחיכתה בחוץ.

זה מה שזה בדיוק. געגוע

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close