יום המאבק באלימות כלפי נשים באור יהודה

באירוע מיוחד שהתקיים בהיכל התרבות הועלתה ההצגה "להכאיב וללטף" שהביאה מונולוג של גבר מכה הנמצא בתהליך שיקום. הסטנדאפיסט נדב אבקסיס הצחיק את הקהל

אור יהודה ציינה בשבוע שעבר את יום המאבק באלימות כלפי נשים באירוע שנערך בהיכל התרבות במעמד ראש העיר, ליאת שוחט. במרכזו של הערב עמדה הצגת היחיד של אלון מרגלית “להכאיב וללטף” שעוסקת בנושא אלימות כנגד נשים מזווית אחרת, וכוללת מונולוג של בר מכה הנמצא בתהליך שיקום.

מיד לאחר ההצגה התקיים פאנל נשים שבו לקחו חלק עובדות סוציאליות מהמרכז לשלום המשפחה או בשמו החדש “קרן אור”, יחד עם אלון מרגלית, שחקן ההצגה. אלו השיבו לשאלות מהקהל שעסקו בנושא אלימות במשפחה. הערב הסתיים במופע סטנדאפ מצחיק של נדב אבקסיס שהצליח לשנות את האווירה באולם וגרם לצחוק רב.
ראש העירייה ליאת שוחט, ציינה בדבריה: “בשנה האחרונה אנו עדים לכך שמהדורות החדשות והעיתונים מתארים מקרים קשים של רצח נשים וזעקה של ארגוני נשים לעצור את המעגל הזה. אבל לכל אחד ואחת מאיתנו יש תפקיד חשוב. לצאת החוצה – ולדבר. כולנו מפסיקות להתבייש. כולנו מחזקות את אלו שנפגעות כדי למנוע את הקורבן הבא”.
עם סיום הערב, חולק שי למשתתפים. האירוע התקיים כחלק משיתוף פעולה בין תכנית עיר ללא אלימות, מועצת הנשים, מרכז קזז לצעירים וקרן אור-המרכז לשלום המשפחה.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close