בריאותאשדוד

44 חובשים נהגי אמבולנס הצטרפו למערך ההצלה הלאומי של מגן דוד אדום בטקס מרגש שנערך בעיר אשדוד וישובצו לתחנות מרחב לכיש ועוטף עזה

המצטרפים החדשים יפעלו בתחנות מרחב לכיש ועוטף עזה. בטקס שנערך בנוכחות מנהל מרחב לכיש במד"א, חיים קרדי, אחראי מתנדבים בוגרים במד"א איציק שושן, חבר מועצת מד"א בועז צברי, חברי הנהלת מרחב לכיש, מנהלי תחנות, יו"רים ואחראי המתנדבים במרחב ובני משפחות החניכים, הוענקו לחובשים ונהגי האמבולנס החדשים תעודות ותיקי כונן שכוללים ציוד עזרה ראשונה והחייאה מתקדם

במהלך האירוע סופר סיפור גבורתם של 2 חניכי הקורס מתחנת שדרות שניצלו באורח נס ממתקפת מחבלי חמאס בשבת ה-7.10. אופיר תור שהגיע למשמרת בתחנת שדרות בשבת בבוקר, נתקל בדרך במחבלים שירו עליו ואף רדפו אחריו, אופיר שגילה תושייה, הספיק להציל משפחה כאשר סימן להם לברוח ולאחר מכן הגיע לתחנת מד"א בשלום. השני, יורי לוי, תושב כפר עזה, נחטף מביתו בשבת בבוקר ובדרכו רגלית עם מחבלי חמאס הצליח באורח נס לברוח בחזרה לתוך הקיבוץ, הסתתר בשיחים במשך 4 שעות ולבסוף חולץ על ידי כוח מיוחד של צה"ל.

מנהל הקורס המרחבי, בועז צברי בירך: "אתם החובשים החדשים מהווים מכפיל כח משמעותי לכוח הרפואי המרחבי הפזור בכל ערי ויישובי המרחב. אני מסתכל על כל המתנדבים והמתנדבות שכאן ומתרגש. תחנות מרחב לכיש גדלות ומתפתחות משנה לשנה עם הון אנושי ומקצועי מובחר, לכו להציל חיים."

מנהל מרחב לכיש במד"א, חיים קרדי: "זוהי גאווה גדולה למרחב כולו, אין מאושר ממני לראות את החניכים בסיום הקורס, כשאני יודע שכולם מוכנים לתת את המענה המקצועי והטוב ביותר, שיסייע ליצור חוסן קהילתי באיזור כולו, הן בעת שגרה והן בעת חירום. ערי מרחב לכיש יהיו חזקות יותר וזכו בצוותים נהדרים ומקצועיים. עלו והצליחו".

אחראי מתנדבים בוגרים במד"א, איציק שושן: "בירכתי את המתנדבים בהתרגשות גדולה שסיימו את הליך הכשרת החובשים שלהם בעיצומה של מלחמת "חרבות ברזל" ואני מאחל להם שינצלו את כל הכלים שקיבלו במהלך הקורס לטובת המטרה החשובה של הצלת חיים".

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "העיר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב מתחזקות בעשרות חובשים ומגישי עזרה ראשונה מקצועיים אשר מצטרפים לצוותים הפועלים מסביב לשעון על מנת לתת את המענה הרפואי בטוב ביותר לתושבים, בשגרה ובחירום".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות