סוף מעשה במחשבה תחילה: עוברים את הקורונה בתיבת נוח

כמו בכל מקרה של סכנה- גם היום אסור לפחד או להקרין חוסר בטחון לבוטחים בך, מאחר וזה רק מזיק לך ולסובבים אותך, נפשית וחיסונית, זה מה שיכול לגרום להתפרצות המחלה. הביטחון זה החיסון שלך ולגוף שלך יהיה יותר קל להתמודד עם הכל כי הוא בנוי לזה, אם לא יהיה מוטרד מ"פחד מיותר" שיחליש את מערכת החיסון כי אתה מחלק אותו ונותן דגש על ה"פחד המיותר". אז מה יכול להיות יותר גרוע? המצב קיים.... אז לכן כדאי שכולנו נתמודד איתו יחד כי כולנו באותה הספינה, ומחובתנו לדאוג שזאת תהיה "ספינת אהבה" של חיבה וסובלנות. עברנו את פרעה- נעבור גם את זה. מחובתנו להישמע להוראות ולמנוע הידבקות נוספת שתעורר פאניקה ואפילו אם זה יכול להיות רק מצב של חום, החשש שאולי אולי זה יכול להרוג אותך, מביא אותך להבין שחובתנו היא להתבודד על מנת להרוג את הנגיף. למדינה יהיה קשה להתמודד עם כמות גדולה של בידודים מאחר וזה מצריך סדר גרנדיוזי ושאלות קשות כגון- האם לטפל במבודדים הרבים בכל הכוח הנתון וכך להביא לסיכון ברור של המטפלים ושל מערכת האכיפה שעלולים להידבק ואז נישאר חסרי אונים...? מחובתנו להתאפק ולהתאחד כולנו, כל המדינה, כל המגזרים משבוע לשבוע, ונתרום בכך לשיפור המלחמה בהתמודדות מול הנגיף. עלינו לדאוג שספינתנו, של כולנו- מדינת ישראל, תהפוך ל"ספינת אהבה" של משמעת אחראית ודואגת לכל תושבי הספינה באותה המידה, כשחשוב להסביר שלא ניתן לקדוח בספינה, כלומר, לא להישמע להוראות ולהתנהג בחוסר אחריות, לאף אחד מהתושבים שעליה, אחרת הוא ייחשב מורד בעצמו, במשפחתו ובכל הסובבים אותו, אם נסביר ל"מורד" את ההשלכות של חוסר האיפוק שלא להתחשב בכלל באוכלוסייה, זאת אומרת שלא הצלחנו, אבל אם יהיה ביטחון לכולם, כי תהיה קיימת ערבות הדדית, יהיה יותר קל לעבור את זה ויהיה לכולם את מה שחסר להם וכמובן, עזרה האחד מהשני. המדינה תעזור  לנו ואנחנו נעזור לה. בטחון, ערבות והתמודדות מאוחדת- זה הפיתרון להכל.

עברנו את פרעה, נעבור גם את זה.אנו בחודש ניסן מתאים ליציאת מצרים. וזה המקום לקצת גימטריה- קורונה = 367 וכך גם גוג פרעה,  רפואת הקורונה = מבחני התחלקות (תרתי משמע) גימטריה שווה. אם השתמשנו בפרעה דרך התנ”ך כי זה תואם לתקופתנו “חודש האביב” אז נמשיך עם התנ”ך ו- “ספינת האהבה” שלנו תסמל את “תיבת נח” כשניקח את הקורונה כמשל לסכנת קיום והכחדה,  ובהוראת השם יתברך לעם אשר נבחר לבנות את התיבה במטרה להישמר מהמבול (הקורונה) ושוב קצת גימטריה, נח= נגה. זמן להפצת אור. ואולי כדאי שנזכיר שנית, כי הזיכרון שלנו “קצר” לפעמים, רפואת הקורונה = מבחני התחלקות, כלומר, אנו נמצאים בניסיונות ומבחנים להתחלק באותה תיבת נוח- כל אחד והתא המשפחתי שלו נמצאים יחד על “התיבה” שצריכה להחזיק מעמד ולעבור את המבול (קורונה) כולנו יחד, מאוחדים ומצווים לחלוק סבלנות, איפוק, עזרה, נתינה, משמעת, גישה חיובית וכל דבר אחר.

עברנו  את פרעה- נעבור גם את זה: כמו הנסים במצרים, עשר המכות ופתיחת הים סוף… נעבור הכל יחד.

טור דעה מאת חיים דוד.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות