חדשות

חשיפה: סגנית מנהל בתיכון במרכז, העלתה את ציוני בנה ופוטרה

סגנית מנהל באחד התיכונים המוכרים באזור המרכז הגיעה לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה, לאחר שמורים בבית הספר חשפו כי היא נהגה להעלות, על דעת עצמה, את ציוניו של בנה שלמד באותו התיכון. העניין הגיע לידיעת מפקח בית הספר ומשרד החינוך והסגנית מנהל הוזמנה לדין משמעתי. במהלך ההליך התגלה סיפור קפקאי למדיי - המקרה אירע לפני כשנה, כאשר אותה סגנית מנהל בבית הספר החליטה לפברק את ציוניו של בנה. בשתי הזדמנויות שונות היא החליטה לנצל את מעמדה המקצועי ופברקה ציוני מגן לבנה הלומד באותו בית הספר, רגע לפני בחינות הבגרות.

במקרה הראשון היא נתנה לו ציון 95 בבחינת המגן במתמטיקה, על אף העובדה שהמורה שלו, שהיא הגורם המוסמך לרשום ציוני מגן, נתנה לו ציון 80. במקרה השני היא הגדילה לעשות וביקשה ממורה להיסטוריה, המלמד בבית הספר וכפוף לה מקצועית, להעריך את ציון המגן של בנה, למרות שהוא כלל לא לימד אותו במהלך השנה. הציון שהוענק לבנה על ידי אותו מורה היה לא פחות ולא יותר אלא 100 מושלם.

"מעשיה של סגנית המנהל מבישים, פוגעים בטוהר המידות, ויש בהם הפרה בוטה של האמון שניתן בה על ידי מערכת החינוך". צילום: אילוסטרציה

בגזר הדין נכתב כי מעשיה של סגנית המנהל “מבישים, פוגעים בטוהר המידות, ויש בהם הפרה בוטה של האמון שניתן בה על ידי מערכת החינוך, ציבור ההורים והתלמידים בית הספר. המעשים שנעשו היו יזומים ומתוכננים, ועירבו מורים אחרים בבית הספר”. עוד נכתב כי “‘קיצור התהליכים’ שביקשה לעשות לטובת בנה בדרך אל תעודת הבגרות הוא חמור ומערער ערכים בסיסיים שעליהם נשענת מערכת החינוך”.

להגנתה טענה סגנית המנהל כי עברה אירועים משפחתיים קשים שהעמידו אותה במערכת לחצים, שבעקבותם היא פעלה כך.

בית הדין המשמעתי החליט להדיח אותה מתפקידה כסגנית מנהל ולהעביר אותה לתפקיד מורה מן השורה.

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות