ניוזים חמיםחדשותירושלים

המשטרה חשפה מעבדה לשכפול וזיוף כרטיסי אשראי ועצרה חשוד בעוקץ של מאות אזרחים בהיקף של מאות אלפי שקלים

היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרה חשוד בשעת מעשה בכספומט בבת-ים עם כרטיסי אשראי מזויפים ברשותו

שיטת העוקץ הייתה באמצעות התקן מיוחד שהתקין בכספומטים ברחבי הארץ, השגת פרטי כרטיסי האשראי במרמה, שכפול וזיוף כרטיס האשראי במעבדה ומשיכת הכספים

בתקופה האחרונה התנהלה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לעבירות של זיוף ושכפול כרטיסי אשראי וגניבת כספים ממאות קורבנות. החקירה החלה בשיתוף פעולה עם אחד הבנקים הגדולים בישראל שאספו מידע אודות הפעילות הפלילית של החשוד.

החקירה במשטרה החלה בעקבות תלונות שהתקבלו מבנקים ברחבי הארץ, על כך שחשוד התקין בכספומטים שונים ברחבי הארץ התקנים מיוחדים, שבאמצעותם עפ״י החשד העתיק את פרטי מאות כרטיסי אשראי של לקוחות תמימים. בהמשך שכפל אותם באמצעות ציוד שנתפס ברשותו, וכך משך כספים בשווי כולל ומצטבר של מאות אלפי שקלים, באמצעות הכרטיסים המזויפים ששכפל וזייף.

החקירה הפכה  לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את החשוד בשעת מעשה. בלשי המשטרה שעקבו אחר החשוד, הבחינו בו הבוקר כשהוא מושך כספים בכספומט בעיר בת-ים. בחיפוש שערכו השוטרים, נתפסו ברשותו עשרות כרטיסי אשראי משוכפלים ומזויפים.

בהמשך ערכו בלשי ימ״ר ירושלים חיפוש בדירתו בחולון ובדירה נוספת בעיר פתח תקווה, ששימשה את החשוד כמעבדת זיוף שנועדה לביצוע מעשיו הפלילים. שם עפ״י החשד, החשוד שכפל כרטיסי אשראי, על בסיס הפרטים והמידע שאותם השיג במרמה ובעבריינות באמצעות ההתקנים שהיה מתקין בכספומטים השונים. בדירות איתרו השוטרים ציוד ששימש להעתקה וזיוף כרטיסי האשראי, ממצאים הקושרים את החשוד לביצוע העבירות וכסף מזומן בסכום של עשרות אלפי ש״ח.

החשוד שנעצר, בשנות החמישים לחייו תושב חולון, נלקח לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים. המשטרה תבקש  להאריך את מעצרו בבימ״ש לצורך המשך החקירה ומיצויה.

רפ״ק אלי ליבקינד, מפקד יחידת ההונאה בימ״ר ירושלים ציין: ״בחקירה גילינו ממצא שחזר על עצמו וחשוב לנו ליידע בו את הציבור. החשוד נהג לזייף ולשכפל רק כרטיסי אשראי ״מהדור הישן״- כלומר ללא שבב חכם שמוטבע בהם. בשל כך, היה מבצע את מעשיו הפליליים ומתקין את ההתקנים, בעיקר במקומות שבהם מתגורר ציבור חרדי וציבור ערבי, שם נפוץ השימוש בכרטיסים אלו בעיקר למשיכת כספים, ובהתאם שיעורי הצלחתו בגניבת הפרטים, השכפול, הזיוף וגניבת הכספים הייתה גדולה יותר. בשל כך לצד המשך ההליך הפלילי והפעולות שאנו מבצעים למיצוי הדין עם החשוד, אנו ממליצים לציבור כולו לעקוב אחר התנועות בחשבון הבנק ולדווח מיד על כל פילות חריגה שאינה מוכרת בחשבון הבנק״.

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות