ניוזים חמיםבריאות

סורוקה: מחלקת הקורונה הולכת ומתמלאת: 7 במצב קשה, 4 בינוני ועוד שבעה. רק השבוע אובחנו 350 חולים חדשים באזור באר שבע

הגל השני לפי בית החולים סורוקה ממלא מחדש את מחלקת הקורונה עם עלייה מדאיגה במספר החולים הקשים ובמספר החולים באזור באר שבע

במחלקה לחולי קורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 18 מטופלים:
7 במצב קשה, 4 במצב בינוני והיתר קל.
בשבוע האחרון אובחנו באזור הדרום מעל 340 מטופלים חיוביים.
במעבדה לווירולוגייה בבית החולים בוצעו בשבוע החולף למעלה מ 7,200 בדיקות מהן קרוב ל 4 אחוז נמצאו חיוביות.
ד”ר אורי גלנטה, מנהל המחלקה לחולי קורונה בסורוקה: “מגמת העלייה במאובחנים באזורנו הביאה איתה גל של אשפוזים בהתאמה. אנו עדים לעלייה במספר החולים הקשים ביממה האחרונה. הפיכת חולה לקשה מגיעה בפער של כשבועיים מרגע ההידבקות. אני חושש שלאור עליה בכמות המאובחנים והנדבקים נראה עליה משמעותית נוספת בחולים קשים בשבועיים הקרובים.
מתחילת חודש יוני, המועד בו פתחנו מחדש את מחלקת הקורונה, אושפזו עד כה 69 חולים . בשל מגמת העלייה במאושפזים הועברה בשבוע שעבר היחידה לטיפול בחולי קורונה למתחם גדול יותר שנותן מענה למספר גבוה של מאושפזים, שכולל גם טיפול נמרץ. מדובר במבצע לוגיסטי מורכב שכלל התאמות בינוי ותקשורת, הגנה על הצוות , היבטים של מניעת זיהומים בתיאום עם כל הגורמים הרלוונטיים”, מוסיף ד”ר גלנטה: “התקהלויות ואירועים המוניים הם אחד המוקדים העיקריים להידבקות בנגיף הקורונה. חולה בודד בהתקהלות יכול להדביק עשרות ומאות אנשים נוספים. היעדר הקפדה על עטיית מסכה אפילו לזמן קצר וריחוק פיזי יכולה לגרום להידבקות ולהתפרצות של הנגיף”.
ד”ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל בית החולים סורוקה ומנהל המיון הפנימי: “מגמת העלייה בתחלואה ב COVID- 19, מורגשת באזור הדרום בכלל ובמיון הנשימתי בסורוקה בפרט. בשבוע שעבר היו 431 ביקורים במיון הנשימתי קרוב ל  4 אחוזיםצמהמטופלים אובחנו כנשאי הנגיף”, מוסיף ד״ר שוורצפוקס: ״צוות המיון מאבחן ומעריך את מצב המטופלים. חלקם מאושפזים ביחידה לטיפול בחולי קורונה, וכאלה שמאובחנים במצב קל משתחררים לבידוד ביתי״.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close