לא תאמינו מה פסק ביהמ”ש על אישה שהכתה קשות רופאה במיון איכילוב, כי חשבה בטעות שסבתה נפטרה

פרקליטות מחוז מרכז החליטה לערער על העונש המגוחך שהטיל בית משפט השלום בת"א על אישה שהכתה נמרצות באגרופים בכל הגוף, רופאה במיון איכילוב. הרתעה? לא בבתי המשפט בישראל 2020

הצוותים הרפואיים מתריעים מזה שנים שהפכו לטרף קל למשפחות ומטופלים בבתי חולים, שלא פעם תוקפים אותם באלימות, ומאידך אין ענישה והרתעה.

דוגמא לכך קרתה לפני מספר שבועות, כשתושבת תל אביב שליוותה את סבתא למיון בבית החולים איכילוב, היכתה קשות את הרופאה המטפלת. כשהגיעה לבית המשפט גילתה שהמחיר על מעשיה, הוא קל ביותר.

לכן, פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר ערעור על גזר דינו של בית משפט השלום בתל-אביב, שגזר 200 שעות שירות לציבור, התחייבות כספית בסך 1,000 דקל, פיצוי בסך 1,500 דקל ושלושה חודשי מאסר על תנאי על מעיין מור מוסמן בת ה-38,שהורשעה בתקיפת רופאה שטיפלה בסבתה בבית חולים “איכילוב”, לאחר שחשבה בטעות כי סבתה נפטרה במיון בית החולים.
על פי הודעת הערעור, מעיין מור מוסמן ואמה לוסי לבנה מור הגיעו לחדר המיון בבית החולים איכילוב בתל-אביב, עם סבתה של מעיין. במהלך שהותן בחדר המיון, הביעו השתיים חוסר שביעות רצון מהטיפול הרפואי שהעניקה רופאה בחדר המיון לסבתא ובשלב מסוים, טעו וסברו כי הסבתא הלכה לעולמה.

מור מוסמן ניגשה לרופאה, והחלה להכות אותה במכות אגרוף נמרצות בגופה, בגבה ובכתפה הימנית, ואף שרטה אותה. כתוצאה ממעשים אלו, נגרמו לרופאה חבלות. בנוסף, במהלך האירוע, השליכה האם ניירות ומסך מחשב לעבר הרופאה אשר התנפץ על הרצפה. מור מוסמן הורשעה בעבירה של תקיפת עובדת ציבור ואמה בניסיון תקיפת עובדת ציבור והיזק בזדון.
בערעור מבקשת הפרקליטות להחמיר את עונשה של מעיין מור מוסמן, למאסר בפועל שירוצה בעבודות שירות ככל שתמצא כשירה, לבטל את רכיב שעות שירות לציבור, להחמיר ברכיב המאסר המותנה ולהגדיל את גובה הפיצוי הכספי לרופאה.
בהודעת הערעור צוין: “.. בית משפט קמא לא נתן משקל ראוי לחומרה היתרה שיש בפגיעה בגופם של אנשי צוות רפואי, הפועלים להעניק טיפול מציל חיים לחולים ונזקקים, ואת העובדה כי הפגיעה באנשי הצוות הרפואי טומנת בחובה, מעבר לפגיעה הקונקרטית באיש הצוות, גם חשש לפגיעה בטיפול המוענק לחולים והנזקקים, וזאת בשים לב לעומס הרב המוטל על הצוותים הרפואיים בבתי החולים” וכן “תקיפות אנשי צוות רפואי נעשים לא אחת על ידי אנשים נורמטיביים נעדרי עבר פלילי, המחוקק ראה להחמיר בענישה כלפי נאשמים שכאלו, ולייחד עבירת פשע שהעונש המרבי לצידה הוא 5 שנות מאסר בפועל. בנסיבות נפיצותה של התופעה, בתי המשפט נדרשים להחמיר בענישתם של אלו, על מנת להרתיע אנשים מלנקוט בגישה אלימה שכזו, ועל על מנת להכחיד את התופעה המסוכנת”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close