בריאות

בשורה לתושבי ראש העין: בשכונת נופרים נפתחה מרפאה חדשה של “כללית” שתכלול מכון להתפתחות הילד עם מיטב המומחים

ביום ראשון השבוע נפתחה מרפאה חדשה של שירותי בריאות כללית בשכונת נופרים בראש העין. המרפאה, שתיקרא בפשטות “מרפאת נופרים” על שם השכונה בה היא תפעל, מביאה בשורה גדולה לכל תושבי ראש העין, ובעיקר למשפחות וההורים: במרפאה שמשתרעת על פני כ-700 מ”ר יפעל לראשונה בעיר “מכון להתפתחות הילד” וכן מכון לפיזיותרפיה ושירותי רפואת משפחה ורפואת ילדים.

בשלב ראשון נפתחו מכון הפיזיותרפיה והמרכז להתפתחות הילד, כאשר בשבוע הבא תיפתח גם מרפאת המשפחה. המתחם החדש ישמש את תושבי השכונה המתפתחת של ראש העין, ובפרט דיירי הפרויקטים הצמודים של חברת “נצבא” שחלקם עומדים לפני אכלוס, וכן דיירים מכמה מאזורי העיר הוותיקים יותר אשר שוכנים בסמיכות.

כאמור מדובר בבשורה עבור חברי “כללית” בראש העין ובעיקר הורים וילדים שנזקקו לליווי, אבחון וטיפול בכל הנוגע לבעיות התפתחויות של הילד. מעתה, ההורים לא יצטרכו לעבור ממומחה למומחה, אלא כל הטיפולים, האבחונים והמומחים בכל הנוגע לנושא בעיות בהתפתחות הילד יהיו תחת קורת גג אחת של “המכון להתפתחות הילד” שנפתח.

בכדי להבין את החשיבות של המקום עבור הורים וילדים, מספר מנהל תחום התפתחות הילד במחוז דן-פ”ת, ד”ר דניאל שפירא על חשיבות המכון ועד כמה הוא יעזור לילדים שמאובחנים כבעלי קשיים התפתחותיים:

“המכון להתפתחות הילד נפתח כחלק ממרפאה שכוללת רפואת המשפחה ופיזיותרפיה. במכון להתפתחות הילד שנפתח ניתנים השירותים של קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק, פסיכולוגית, עובדת סוציאלית ורופא נוירולוג שמומחה גם בהתפתחות הילד – המטרה היא לבצע אבחונים וטיפולים בילדים עם קשיים התפתחותיים במסגרת הגן והבית”, מסביר ד”ר שפירא. “בעצם כשמתגלה או עולה קושי אצל הילד, ההורים עצמם פונים אלינו במכון להתפתחות הילד. אנחנו משבצים את הילד לאבחונים המתאימים, כל זאת בהתאם לקשיים שעולים. מי שמאבחן את הילד קובע אם הילד אכן זקוק לטיפול. המטרה היא בעצם, לתת את כל הטיפולים לילד תחת קורת גג אחת. כלומר, הילד יקבל גם טיפולים של מרפאה בעיסוק וגם קלינאית תקשורת והטיפולים הרגשיים באותה המסגרת – דבר שמביא לתיאום ותוכנית טיפול אחידה ומסודרת לילד. אנחנו גם מנחים ומדריכים את ההורים לטיפול רגשי שממשיך בבית, עם הכוונה של אנשי המקצוע המצוינים שנמצאים בשירותי בריאות ‘כללית’. במידה ויש צורך במסגרות של החינוך המיוחד, אנחנו דואגים להפנות אותם לוועדות המתאימות לקבלת המסגרות האלו עבור הילד”.

  כלומר, אתם מלווים את ההורים עוד לפני האבחון ולאורך כל תהליך הטיפול של הילד, כולל הטיפול בבית, בגן ובבית הספר.

   

  “אנחנו מלווים את ההורים בכל התהליך – הספרות המקצועית מלמדת שככל שהילד צעיר יותר ברגע האבחון כך הפרוגנוזה היא הרבה יותר טובה”.

   

  באילו גילאים אתם מטפלים במכון להתפתחות הילד?

   

  “אנחנו מטפלים מגיל 0 ועד גיל 9. הדבר הוא תלוי בקושי שיש לילד. אם הילד צריך טיפול יותר מורכב זה יינתן במסגרת טיפול במכון. אם הילד צריך רק טיפול אחד ספציפי, אז היטיפול יינתן או במסגרת המכון או במסגרת של גורם מקצועי שאנו מפנים אליו”.

   

  אילו ילדים מופנים למכון להתפתחות הילד?

   

  “במכון אנחנו מטפלים בילדים עם מורכבויות נוירו – התפתחויות. זה כולל ילדים צעירים המתקשים בפיתוח השפה וההבנה, גם כאלו המתקשים במוטוריקה. ילדים שיש להם עכוב התפתחותי כוללני, אלו ילדים שיש להם בעצם קושי ביותר מתחום אחד – שיש להם קושי גם בעיות בחלק המוטורי, בחלק השפתי ובמשחק. זה יכול להיות ילדים עם שיתוק מוחין, תסמונות גנטיות וילדים עם אוטיזם”.

   מי מפנה את ההורים אליכם?

    

   “ההפניה מגיעה מרופא המשפחה, אבל גם אם ההורים עצמם או הגננת בגן מאבחנים קושי אצל הילד – הם ממלאים את השאלונים המתאימים, יחד עם הפניה של רופאה הילדים. כל זה עובר לאיש המקצועי אצלנו שעובר על הכל ומשתדלים לתת מענה באותה נקודת זמן למכלול הקשיים. מזמינים את הילד לאבחון בכל התחומים ואז אנחנו בונים תוכנית טיפול לילד”.

    

   כאמור המכון להתפתחות הילד יפעל ב”מרפאת נופרים” החדשה שנפתחה והחלה לפעול השבוע ברחוב העבודה 14 בשכונת נופרים.

   ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

   כתיבת תגובה

   עוד ניוזים בשבילך

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

   Back to top button
   נגישות
   Close
   Close