יש סושי נדיר בעיר: כשנסיך חיפאי ונסיכה יפנית נפגשים

אלון, בן למשפחת מרסיאנו האהובה והמושרשת בעיר, הרים בגרנד קניון סושייה ייחודית ומפנקת, באיכות וטעם שמעמידים אותה בשורה הראשונה בארץ


אלון מרסיאנו, יפיוף חיפאי הרים סושייה איכותית בחיפה במסעדה בגרנד השייכת לאבא, מיקי מרסיאנו ושותפתו אילנה סבו, כשאלון המנהל והמתפעל שלה. אוג'ו OJO, נסיכה ביפנית, היא מסעדת סושי ומטבח אסייתי שממוקמת בגרנד קניון בקומה השלישית ודוגלת בחומרי גלם איכותיים, דגים טריים, סושי ומנות אסיאתיות ייחודיות ומקוריות ומתאימה גם לצמחוניים וטבעוניים שיש להם אפשרויות רבות בתפריט. אוג'ו מנסה לייצר אווירה אסייתית מעט שונה וטבעית עם צבעים ירקרקים בהירים, במבוקים התוחמים את המסעדה, שולחנות ובר מעץ. בתפריט מוצעות קומבינציות של סושי, ולמרות שאין ארוחות עסקיות, יש בימים א'- ה' מבצע של 25 אחוז הנחה על כל התפריט (בשעות מסוימות, לא כולל הקומבינציות של הסושי). מי שאוהב לנסות מנות מיוחדות בצבעים מרהיבים ובטעמים ייחודיים, ייהנה מאוד באוג'ו.

אולי גם זה יעניין אותך

אלון מרסיאנו, איך התחברת לעולם האוכל?  

התחלתי בגיל צעיר מאוד, באיזור גיל 12 עבדתי בפרנג'ליקו כשוטף כלים וטבח בגיל 16 בבקתה ביער ומשם מלצרתי קצת וחזרתי לפרנגליקו כמלצר ואחר כך גם לנהל את העסק.

למה דווקא אוכל אסיאתי?

אני מכיר את התחום שנים ומאוד אוהב את האוכל האסיאתי. מעבר לזה, אנחנו בגרנד היחידים עם אוכל אסיאתי ועם מנות שייחודיות רק לנו.

ספר קצת על המנות בתפריט:

את תפריט הסושי הרכבנו ביחד עם הסושי שף, איתי ענבר, שהחל מהאורז, התיבול שלו, הרטבים, ועד לרולים מיוחדים עם מרכיבים מקוריים, עבד איתנו על זה שבועות עד לסגירה הסופית של תפריט הסושי. על תפריט האוכל האסייתי שכולל מנות ייחודיות כמו לחמניות באן במילוי קונפי אווז ברוטב שזיפים, וגם באן צמחוני עם טופו ברוטב הוייסין שיש אופציה לעשות אותו טבעוני, סלט בורמזי, בקר קוריאני ועוד מנות ייחודיות שניתן למצוא אותן רק אצלנו, עבד השף דני בר-און.

 

אוג'ו OJO

גרנד קניון חיפה, קומה 3 (צמוד למשביר לצרכן)

שעות פעילות:

ראשון- חמישי: 12:00 עד 22:00

שישי: 11:30 עד 15:00

שבת: 20:00 עד 23:00

טל: 04-832-2240

אין משלוחים אבל אפשר לקחת ב TAKE AWAY את כל המנות.

המקום לא כשר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך