הורי פעוטה בת שנה תובעים בעלי פעוטון בנשר: "הם השפילו וגרמו לנידויה של התינוקת שלנו בכך שהפיצו שקר שיש לה מחלה והעלו תמונות פוגעות"

הורים לפעוטה בת כמה חודשים מנשר תובעים בעלי גן ילדים פרטי על מסע שיימינג והוצאת דיבה שעשו נגדם ונגד בתם בת המספר חודשים, שמצאה את עצמה מנודה, בגלל שלטענתם הופץ שקר כאילו היא לוקה במחלת עיניים מדבקת. זאת למרות שהביאו מספר אישורים מהרופא שאין לה מחלה כזאת. "אתם הורים מזניחים" כתבו להם הורים אחרים בגן בקבוצת הווטסאפ, לאחר שבעלי הגן טענו כי הילדה עם מחלה מדבקת


בתחילת פברואר השנה זוג הורים צעיר החליט לשים במעון פעוטות פרטי הפועל בעיר נשר את בתם בת כמה החודשים. אלא שהשהות של הפעוטה הייתה קצרה באותו גן ילדים בגלל אירוע שקרה באפריל, כמה חודשים לאחר כניסתה לגן. בעקבות זאת הורי הפעוטה תובעים את בעלי הגן בטענה כי הביאו להכפשת שמה של הפעוטה ולנידויה הלכה למעשה מהגן, ובכך להעברתה מהגן ונדודיה בין מסגרות גן שונות וגרימת סבל לפעוטה ונזק להוריה. והכל, לטענת ההורים, מאחר ובעלי הגן הפיצו בין שאר הורי הגן שמועה לפיה הילדה לוקה במחלקת עיניים מדבקת – דבר שלא היה נכון. עכשיו הם דורשים פיצוי בסך 100 אלף שקל, בתביעה שהגישו באמצעות משרד עורכי הדין "נסים את כהן-ניסן".

הכל התחיל ביום 20.4.2018, לאחר מספר ימים בהם הייתה הפעוטה מנוזלת, הבחינו הוריה, כי את עיניה מכסות הפרשות בגוון צהבהב. על מנת לקבל אבחון וטיפול מתאים פנו הוריה לרופא הילדים המטפל בתובעת, ד"ר מיקי שטיין. מאחר ומדובר היה בסוף השבוע, הפנייה נעשתה באמצעות הודעת "וואטסאפ".

הורי התובעת העבירו לד"ר שטיין תמונות של עיני התובעת ומידע נוסף על מצבה הרפואי, ובהתאם אבחן ד"ר שטיין כי, ככל הנראה, ההפרשות נובעות מסתימה של ארובות העיניים ממנה סובלת התובעת.

בהתאם לאבחונו של ד"ר שטיין, ביום 22.4.2018 הביאו אותה הוריה לגן הילדים. באותו מועד, עדכנו את הגננת אודות אבחנתו של ד"ר שטיין לפיה אין מדובר בדלקת מדבקת אלא בסתימה בארובות העיניים. בהתאם לאמור, קיבלה הגננת את הפעוטה לגן.

בשעות הצהריים של אותו היום, התקשרה הגננת לאביה של הפעוטה ודרשה שיגיע לקחת את התובעת מאחר ולטענתה יש לה דלקת עיניים מידבקת. האב הסביר לגננת כי אין מדובר בדלקת עיניים ואין כל מניעה שהילדה תישאר בגן. על אף האמור, עדכן את הגננת כי בכוונתו לפנות לד"ר שטיין פעם נוספת על מנת שיחווה דעתו בעניין בשנית ובנוסף עדכן כי ככל ויהיה צורך יגיע לקחת את התובעת בטרם סיום יום הלימודים.

לצורך הפנייה לד"ר שטיין, ביקש האב מהגננת שתעביר אליו תמונות תקריב של עיניה של הפעוטה.

אולי גם זה יעניין אותך

הגננת העבירה את התמונות ואלו נשלחו אל ד"ר שטיין אשר אבחן, בשנית, כי אין מדובר בדלקת עיניים אלא בסתימה של ארובות העיניים בלבד אשר אינה מידבקת. האב שלח שוב את האישור לגננת.

אלא ששם לא נגמרה הסאגה, בסביבות השעה 15:30 הגיע האב לקחת את הפעוטה לביתה, וכאשר הגיע לגן הילדים מצא אותה מבודדת משאר הילדים. עוד באותו היום, בשעות הערב, קיבל האב טלפון מבעל הגן במסגרתו ביקש ממנו האחרון שלא להביא את הילדה לגן למשך מספר ימים וזאת על מנת שלדבריו: "ירגעו הרוחות" בגן הילדים.

הוריה של הפעוטה הנדהמים לא הבינו את פשר הוראה זו, אך לאור רצונם להימנע מסיטואציה לא נעימה החליטו להשאירה בבית בכל זאת.

הילדה נשארה בבית כחמישה ימים ועימה נשארו בבית הוריה תוך שהם מפסידים ימי עבודה.

כבר ביום הראשון לשהותה בבית הגיעה הפעוטה למרפאתו של ד"ר שטיין וזה קבע בפעם השלישית כי מדובר בסתימה בארובות העיניים בלבד. כמו כן, ביקש ד"ר שטיין להעביר לצוות הגן מכתב ודפי מידע והנחייה בכל הנוגע לאבחנה בין דלקת עיניים לבין סתימה בארובות העיניים.

ביום 29.4.2018 שבה הפעוטה לפעילות בגן הילדים כאשר עיניה נקיות מכל הפרשה.

לאחר כשבוע, הבחינו הוריה של הילדה, כי שוב נראות הפרשות בסביבת עיניה. לאור הרגישות סביב נושא זה, פנה אביה לבעלי הגן והסביר להם כי ככל הנראה מדובר, שוב, בסתימה בארובות העיניים בלבד ולא בדלקת מידבקת.

הורי הפעוטה היו חברים בקבוצת וואטסאפ של הורי גן הילדים. בשלב מסוים, אמה של הפעוטה הבחינה כי בעוד הגננת מעלה תמונות בשגרה של שאר הילדים, אין תמונות של בתה. מאחר וחששה ששוב הגננת מבודדת את בתה בגן, היא ביקשה מהגננת להעלות תמונות של ילדי הגן בהן גם בתה. ואכן הגננת העלתה כ-30 תמונות.

לפי הורי הפעוטה, בעוד כל ילד זכה בתמונה אחת, בתם "זכתה" בשתי תמונות עם תקריב על עיניה כשנראה בברור הפרשות מעינה השמאלית.

מספר דקות לאחר מכן החלו להישלח תגובות קיצוניות של הורים בקבוצה, אשר זעמו על כך שיש בגן ילד עם דלקת עיניים מדבקת. במשך מספר שעות נחשפו הורי הפעוטה לתגובותיהם המכאיבות של ההורים האחרים, אשר הטיחו בהם שוב ושוב אמירות לפיהן הם הורים מזניחים אשר "זורקים" את ביתם בגן הילדים כאשר היא חולה ומדביקה את שאר ילדי הגן ואף מגדפים אותם ומאיימים עליהם במפורש.

הטיחו בהורים: "אתם הורים מזניחים אשר 'זורקים' את ביתם בגן הילדים כאשר היא חולה ומדביקה". צילום: גטיאימג'ס

הנתבעת לא הסתפקה בעצם פרסום התמונות המביכות של התובעת ובשעה 13:49 פרסמה פירוט מדוקדק של כל המסכת הרפואית של התובעת:

"אסביר את המצב: מביאים את הילדה במצב הזה כבר שלושה שבועות. רבים מכם ראיתם את זה ושאלתם אותי על זה וכעסתם בנושא הזה. לפי דעתי הילדה אינה בריאה, יש לה מוגלה בעיניים… בתשובה לבקשתי לקחת את הילדה מהגן ולטפל בה אבא ענה לי בפרטי שהילדה בריאה לחלוטין ושהוא לא מתכוון לצאת מעבודה ולקחת אותה בגלל חוסר המקצוענות שלנו. חמש דקות לאחר שיחה קיבלתי בטלפון אישור רפואי המודיע שהילדה בריאה. כלומר רופא נהדר קובע אבחנה וטיפול בטלפון בלי לראות את הילדה. יחד על כך, למחרת קיבלתי חוברת מרופא כדי לשפר את הרמה המקצועית שלי וללמוד להבדיל בין ילד חולה לבין ילד בריא… האבא נפגע, שהרחקנו את הילדה מאחרים והיא ישבה במרחק מאחרים . למחרת לא הגיעו שלושה ילדים בגלל אותה מחלה. כולם יצאו לחופש מחלה וקיבלו אנטיביוטיקה. אך הילדה שהביאה את המחלה הגיעה לגן והתבקשנו לשטוף לה עיניים עם תה… ההורים לא מגיבים להערות שלי… בנוסף אני אמרתי שאעלה את זה בקבוצה, אולי זו רק אני לא כל כך חכמה ואבא הסכים. ,תעלו איפה שאתם רוצים, הילדה שלנו בריאה" – הוא ענה. אתמול אימא ביקשה מאוד תמונות ואני העליתי אותן. אך כעת ההורים של הילדה כועסים מאוד. איזו זכות הייתה לי לעלות אותן? עליי להזכיר להורים כאלה שאנחנו לא מטפלות פרטיות שלכם!!! אנחנו לא צריכים לתת טיפות, תרופות, לשטוף או לנתח דלקת התוספתן. אם הילד חולה אתם מטפלים בו בבית. אל תדביקו ילדים אחרים!!! תודה".

כמובן שהודעה זו ליבתה את האש מחדש ויצרה גל נוסף של תגובות קיצוניות וזועמות מצידם של ההורים החברים בקבוצה. עוד באותו היום החליטו הורי הפעוטה להוציא את ביתם מגן הילדים ומאז אותה ההתכתבות לא שבה הילדה לפעילות בגן.

עתה, הורי הפעוטה הגישו תביעה על לשון הרע ודיבה כנגד בעלי ומנהלי הגן. הם תובעים 100 אלף שקל פיצוי, לאחר שהגן שוכן ליד ביתם, שמה של בתם הפעוטה נפגע ובכך היא מנודה מחברתם של ילדים אחרים בני גילה הגדלים איתה באזור. לפי ההורים: "בעלי הגן

עשו שימוש ציני במוגבלותה של הפעוטה ובמצבה הרפואי הלקוי ובמקום להעניק טיפול מקצועי, ענייני והוגן בחרו להשפילה בציבור, להעליבה ולבזותה בקרב הורי הילדים הלומדים יחד עימה בגן הילדים".

ההורים טוענים כי לא הם ולא בתם עשו דבר שגרם לבעלי הגן להשפיל אותם כך. בתם הינה תינוקת שטרם מלאו לה שנה, בת ראשונה ובכורה להוריה, אשר כל "חטאה" הינו כי סובלת מבעיה כרונית, מציקה ומטרידה.

מערכת "ניוזים צפון" פנתה לתגובת בעלי גן הילדים הפרטי המדובר הפועל בנשר. בעל הגן טען: "אנחנו מייד הודענו לאב לבוא ולקחת את הילדה שיש לה מחלה, האב הגיע רק בשעה מאוחרת ב-18.00 בערב. הרופא לא ראה בהתחלה את הילדה, הם התייעצו אתו בטלפון ואנחנו לא יודעים מה היה לילדה. התמונות ששמנו בקבוצה זה היה כי האמא ביקשה שנשים תמונות של הילדה. צילמנו אותה, כמו ילדים אחרים. זה שהורים אחרים ראו את ההפרשות, זה לא קשור אלינו וזה טבעי שידאגו שזה מדבק. לילדה היו הפרשות במשך שלושה שבועות ולא טיפלו בזה. אנחנו התנהגנו כמו שצריך ולא השפלנו את ההורים".

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך