תופעה מוזיקלית: אסטרל פרוג'קשן חוגגת 30, אבי ניסים חוגג 50

אבי ניסים, שותפו של ליאור פרלמוטר ב'אסטרל פרוג'קשן' חוגג יומולדת חמישים ושלושים שנה על העמדה: "אנחנו יצרנו מוסיקה מהלב, ללא שום יוטיוב, פייסבוק, ללא שום מקורות העתקה..."


אבי ניסים, חצי מהצמד 'אסטרל פרוג'קשן' יחד עם ליאור פרלמוטר, חוגג יומולדת חמישים ביום חמישי 24.5.18 במועדון האומן 17 בתל אביב במסיבה של ה-״קומפורט 13״. באותו המעמד חוגג הצמד שלושים שנה של עמידה על עמדת הדיג'יי, יצירת מוזיקה אלקטרונית והופעות מסביב לעולם. אסטרל פרוג'קשן נחשבים לאבות המזון של מוזיקת הטראנס בישראל, מוערכים בכל העולם ומוזמנים להופעות בפסטיבלים הכי חשובים בתחום. לכבוד יום ההולדת וחגיגות השלושים יצאנו לראיין את הצמד, תפסנו אותם בשדה התעופה, חוזרים מהופעה בהונגריה.

אבי וליאור אהלן! בסוף החודש יש לך יומולדת, אבי, קודם כל מזל טוב. איך זה מרגיש להיות בן 50? 

אבי: מצוין! אנחנו חוגגים יומולדת במועדון האומן 17 בת״א מסיבה של ה״קומפורט״ וכולם מוזמנים. ולגבי עניין הגיל, בעבר הלא רחוק, כשהיינו ילדים, גיל 50 היה נראה לנו קשיש כזה…. מסתבר שגיל הוא רק מספר.

אני מבין שחזרתם מבודפשט כרגע, איך הייתה ההופעה?

אבי וליאור:  הופענו בבודפשט אצל המארגן הראשי של פסטיבל אוזורה, וווגה המלך, הוא החליט להביא אותנו שוב להונגריה, כיוון שהיה דיבור חזק לגבי מופע ההפתעה שלנו בשנה שעברה בפסטיבל אוזורה 2017. הוזמנו לנגן בפסטיבל סט הפתעה של שעה וחצי, בתכנון המקורי. סט סגירה. ובמהלך הסט הבנו שאין סיכוי שהקהל נותן לנו לרדת. נשארו שם קרוב ל 20 אלף איש, ששרדו כמעט עשרה ימיי פסטיבל. מארגני המסיבה באו אלינו לבמה ואמרו לנו ״תמשיכו לנגן!!!״ ומה שקרה, המשכנו לנגן 4 שעות שלמות!!!!  המופע הזה ביוטיוב למי שמחפש. כל ה 4 שעות.  בעקבות הסט ההוא, ווגה החליט להביא אותנו שוב, אנחנו עדיין מלאי אדרנלין מהמסיבה של אתמול בלילה.

איך נראה סדר היום שלכם?

אבי וליאור:  אנחנו משכימי יום, תאמין או לא, עם כל תדמית הטראנס. קמים מוקדם בבוקר, מתאמנים בים, חוף גורדון בת״א החוף האהוב עלינו. המקום שאנחנו הכי אוהבים לחיות בו היא מדינת ישראל. לקראת 11 בבוקר אנחנו באולפן, כל יום, חוץ מסופ״שים. עובדים על האלבום החדש, לקראת 19:00 ככה מסיימים לעבוד ומתפנים למשפחות שלנו, אנחנו אבות- אבי לעמית, בת 19 – חיילת, וליאור לספיר בת 11. מוסיקה זה מה שאנחנו אוהבים לעשות מאז ומתמיד.  מוסיקה היא הסיבה שנותנת לנו מהות וסיבה לחיות.

יש תאריך ליציאת האלבום?

אבי וליאור:  אנחנו מכוונים לשנה הזו, 2018 … לא רוצים להתחייב על תאריך הוצאה אבל רוב הטראקים מוכנים. רק צריך לפתוח אותם מחדש, למקסס אותם שוב, קצת עבודת עריכה. וליטוש אחרון.

 

אולי גם זה יעניין אותך
חוגגים באומן 17

מה דעתכם על סצנת הטראנס כיום שנת 2018 לעומת תחילת דרכה? נניח 30 שנה אחורה?

אבי וליאור:  כשהתחלנו לפני 30 שנה, המונח ״טראנס״ לא היה קיים. המוסיקה כונתה תחת שמות שונים ומשונים כגון: אסיד, טכנו, ניו ביט, הארט האוס, וכמובן טראנס. בישראל היינו לבד, 30 שנה אחורה, מייצרים יום יום מוסיקה במקלט בבוגרשוב 75 בת״א. המקלט היה מקום עלייה לרגל לכל מי שחפץ לגעת בדבר החדש הזה. יצרנו מוסיקה מהלב, ללא שום יוטיוב, פייסבוק, ללא שום מקורות העתקה, כי פשוט לא היה. ללא שום מקורות השראה, ההשראה שלנו הגיעה ממוסיקת שנות ה 80, הניו וייב, להקות כגון סייקיק טי וי, טורבינג גריסטל, קראפט ווארק, ז׳אן מישל ז׳אר שהופענו איתו בשנה שעברה במצדה, קויל, קברט וולטר, וירג׳ין פרונס, דפש מוד, סופט סל, מארק ודייב, יאזו. פרונט 242, סקיני פאפי ועוד רבים אחרים. חשוב לנו להדגיש איך הכל התחיל אצלנו אז, שלושים שנה אחורה וכשהכל מתנהל בצורה נאיבית וטהורה, שם סוד הקסם. כיום, בשנת 2018, רוב הטראקים נשמעים אותו הדבר לצערנו. כל מה שלא היה קיים אז, פייסבוק, יוטיוב, מאות אלפי הרכבי טראנס.. הפך לרועץ! כי רובם רוצים להישמע כמו הלהקה המצליחה. רובם, לא כולם, מחקים אותם, מעתיקים אותם, אפילו את סולם הטראק. אפילו את תו הטראק. אותו סאונד. אותו בייס ליין. העיקר בשבילם להישמע כמו האמן המוביל וזה כל כך עצוב. איפה היצירה הספונטנית? מהלב? ללא שום תחרות, או מחשבה טהורה? אנחנו מקשיבים לטראקים חדשים של היום ולא מבינים בכלל מה הולך פה? הכל אותו טראק. טראק אחד של אותו בייס ליין, אותם תופים, אותו סאונד קיק, למה זה קורה? הרי כל הפואנטה פה זו יצירת אומנות. ועם כל זה, מאוד מבורך שאמנים עוסקים בתחום ופונים לדרך הזאת למרות כל הקשיים. אנחנו ממשיכים בשלנו, תמיד היינו נגד הזרם, לא מסכימים ומסרבים בתוקף! לצו האופנה… יש את העולם האסטרלי שבנינו בשבילנו ולשם אנחנו מכוונים את כל האנרגיות.

איך אתם רואים את הקהל היום לעומת פעם?

אבי וליאור: נכון להיום שנת 2018 הקהל שולש לעומת כמויות הקהל של תחילת הדרך. יש בכל רחבי העולם מסיבות טראנס אם במועדונים או מסיבות טבע. מאות מסיבות מדי יום לאורך כל השבוע. ישראל היא חוד החנית, מאז ומתמיד הייתה, אנחנו מוצאים עצמנו לפעמים מרקידים את הדור השני של הקהל הקודם, הבנים שלהם רוקדים מולנו, זה דבר מרגש ומשמח לדעת שהטראנס פה בכדי להישאר לנצח.

שיהיה במזל טוב ושתיהנו לפחות עוד שלושים שנה של עשייה ועמידה על העמדה.

30 שנה של עשייה. אסטרל פרוגקשן. אלבום פרטי

Com4trance, State Of Bliss & Pumik proud to present

היילייט טרייב – להקת הטראנס אקוסטי המובילה בעולם שמוגדרת כתופעת טבע על אנושית הבנוייה מחמישה מוזיקאים מוכשרים בחסד עליון מי שהחווה הופעה במלואה יודע שמדובר בשואו הכי מקפיץ ומשמח שכבש את כל הבמות הנחשבות בעולם ואירופה בפרט, מוכנים לזה? הם בדרך אלינו! היילייט טרייב מביאים איתם בשורה חדשה לעולם עם הטראנס וההופעות החיות, מלאים בסאונד חדש מרים במיוחד שהעיף רחבות חובקות עולם.

ASTRAL PROJECTIONS

Avi nissim birthday

באירוע המיוחד הזה יצטרפו אלינו זקני השבט וחלוצי הפסיכדאליה אסטרל פרוג׳קשן, מדובר באחד מההרכבים שהניפו את דגל הטראנס העולמי והביאו עימם את הבשורה למקומות רבים בעולם. בנוסף, לאבי ניסים חבר ההרכב יש יום הולדת באותו יום ואנחנו מתרגשים לחגוג עימו.

DARWISH

אחרי המופע יעלה האחד והיחיד שיכול לקחת את הערב הזה למסיבה חסרת מעצורים בטעמים שבטיים – דרוויש – מלך המדבר !!

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך