נוער ביאליק זוכים בגמר האקתון 70 לחדשנות פדגוגית

התלמידים הזוכים מקריית החינוך אורט קריית ביאליק - בית הספר התיכון ע"ש זאב פיינשטיין יקבלו, נוסף על הגביע, חממת טיפוח על מנת לפתח את היוזמות שלהם ולהפוך אותן לממשיות


בין הזוכים במקום בגמר האקתון 70 לחדשנות פדגוגית שהתקיים השבוע על ידי חברת Gr8minds ובחסות אגף טכנולוגיות מידע – המינהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, הייתה גם הנבחרת מקריית החינוך אורט קריית ביאליק – בית הספר התיכון ע"ש זאב פיינשטיין הנבחרת כללה את לורין גרינברג, טל משה, נעמה אל על, אור אביטן ועמית דניאל שפיתחו את אפליקציית "הלן" – לתרגום דברי המורה בכיתה לשפת הסימנים, על מנת לסייע לתלמידים חירשים וכבדי שמיעה להשתלב בכיתות מעורבות מבלי להרגיש חריגים.

אולי גם זה יעניין אותך

בגמר האקתון 70 לחדשנות פדגוגית שהתקיים בירושלים זכו ארבעה בתי ספר מכל הארץ במקום הראשון. אחד מהארבעה הוא בית הסיפור התיכון ״אורט״ קריית ביאליק. תחרות האקתון התקיימה בחסות אגף טכנולוגיות המידע במשרד החינוך. השופטים בגמר היו בכירים באגף, יזמים בעלי הצלחות מוכחות, ובראש חבר השופטים עמד מר רוני דיין, הממונה על תכנית התקשוב בכל הארץ. הנבחרת המנצחת של ״אורט״ ביאליק הורכבה מהתלמידים: לורין גרינברג, טל משה, נעמה אל על, אור אביטן ועמית דניאל, כולם מכיתה יוד 4 נחשון, ולוו לאורך כל הדרך על ידי אופיר שדמי, רכז השכבה וסמדר שחף, רכזת התקשוב של בית הספר.

בתי הספר הזוכים יקבלו, נוסף על הגביע, חממת טיפוח על מנת לפתח את היוזמות שלהם ולהפוך אותן לממשיות. היוזמה של אורט ביאליק הייתה פיתוח אפליקציה בשם הלן (על שם הלן קלר) שתתרגם את דברי המורה בכיתה לשפת הסימנים, על מנת לסייע לתלמידים חירשים וכבדי שמיעה להשתלב בכיתות מעורבות מבלי להרגיש חריגים. את הרעיון המרגש ובעל המודעות החברתית הגבוהה הזה הגתה לורין גרינברג, חברה בנבחרת.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך