60 תלמידים וחמישה מורים מחטיבת קריית חיים נכנסו מהערב לבידוד, לאחר ששהו במחיצת התיירים מדר’ קוריאה שנדבקו בקורונה, במהלך טיול במצדה

בהלת הקורונה הגיעה לקריית חיים: 60 תלמידים, חמישה מורים ומאבטח אחד מחטיבת הביניים בקריית חיים נכנסו מהערב לבידוד, לאחר שהתברר כי שהו ליד קבוצת התיירים מדרום קוריאה, שרבים מחבריה נדבקו בנגיף הקורונה. משרד החינוך פתח קו מיוחד להורים ותלמידים

בהלת הקורונה מגיעה לחיפה: הערב הודיעה למשרדי החינוך והבריאות, הנהלת חטיבת הביניים קריית חיים, כי גם תלמידים ומורים מבית הספר באו במגע עם קבוצת התיירים מדרון קוריאה, שרבים מחבריה ששבו מביקור בישראל התגלו עם נגיף הקורונה. לאור כך, מעל 60 תלמידים וצוות המורים שליווה אותם קיבלו הוראה מיידית להיכנס להסגר בן 14 יום כבר מהערב.

בתאריך ה- 12.2.2020 טייל בית ספר מקריית חיים במצדה. שם הם שהו לצד המשלחת מדרום קוריאה. מדובר ב- 60 תלמידים, 5 מורים ובמאבטח.

נכון לעכשיו אין בקרב התלמידים, המורים והמאבטח תסמינים למחלה.

משרד החינוך פותח קו פתוח לשיחות עם הורים ותלמידים. הקו יאוייש על ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ וחירום מטעם השירות הפסיכולוגי ייעוצי. הקו ייתן מענה מענה רגשי להתמודדות עם המצב והוא יחל לפעול ממחר (ראשון) בשעה 08:00 ועד לשעה 19:00.

הקו לא ייתן מענה בנושאים בריאותיים. בעניין זה, יש לפנות למשרד הבריאות

שר החינוך, רפי פרץ והמנכל המשרד, שמואל אבואב, ומנהל מחוז חיפה, ד”ר סער הראל עומדים בקשר רציף ותמידי עם משרד הבריאות ומעדכנים את המערכת בהתאם. כמו כן, צוות הפיקוח במחוז חיפה מלווים את בית הספר במעגלים השונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
הטלפון של הקו הפתוח: 073-3931111
מספר נוסף: : 1800-25-00-25
מנהלת בית הספר , חט”ב קרית חיים, עפרה טנדלר, אמרה: “מיד עם פרסום ההודעה של משרד הבריאות יצרתי קשר עם מוקד החירום שלהם, והבאתי בפניהם את הפרטים על השהות המשותפת של תלמידי בית הספר וצוות המורים עם המשלחת מדרום קוריאה, בעת שטיילו במצדה. לנוכח זאת, משרד הבריאות הנחה כי הם יכנסו לבידוד. אנחנו, מצדנו, נמשיך לעמוד בקשר רציף עם משרד החינוך והמחוז לכל עדכון נוסף.

“עד עכשיו, דאגנו לעדכן את המורים ואת ההורים, ולתת להם תמונה מסודרת על האירוע. החל ממחר גם נדאג להעביר לתלמידים שבבידוד את כל החומר הלימודי הנדרש באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות שיש לנו.
הפיקוח של משרד החינוך, הייעוץ החינוכי והשירות הפסיכולוגי העירוני נכנסו לתמונה, והם ילוו את בית הספר בימים הקרובים”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close