סערת התפילין: דוכן נפתח בסמוך לעיריית חיפה ובעיריית צפת ראש העיר היה הראשון להניח

הרשתות החברתיות געשו בימים האחרונים בנושא הנחת התפילין, עיריות רבות נענו לקריאה להקים דוכני הנחת תפילין. עוזר ראש עיריית חיפה ניר שובר: "ככה נראית ליברליות, הבוקר נפתח דוכן חב"ד בכניסה לעיריית חיפה שמציע לקיים את אחת המצוות החשובות ביהדות במאור פנים ובחיוך". ראש עיריית צפת, שוקי אוחנה: "אני מזמין את תושבי העיר והתיירים להגיע ולהניח תפילין בעמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה".

הרשתות החברתיות בחיפה געשו בימים האחרונים לאחר שעלו פוסטים רבים בנושא הנחת התפילין וחב”ד במרחב הציבורי. בשישי האחרון הקימו בית חב”ד חיפה דוכן להנחת תפילין מתחת לבית העירייה בהדר, מיוזמתם כמובן, וזכו ללא מעט תושבים שהניחו תפילין וביניהם גם עוזר ראש העיר, ניר שובר שהעלה פוסט עם תמונה שלו מניח תפילין וכך כתב: “ככה נראית ליברליות, הבוקר נפתח דוכן חבד בכניסה לעיריית חיפה שמציע לקיים את אחת המצוות החשובות ביהדות במאור פנים ובחיוך, זו לא מסיונריות זו אכפתיות ואהבת חינם ובתכל’ס זה לא מפריע לאיש.”

ראש עיריית צפת. מניח ראשון. צילום דוברות עיריית צפתראש עיריית צפת. מניח ראשון. צילום דוברות עיריית צפת

וכך יצא שאחרי חיפה הצטרפו עוד ועוד עיריות לטרנד של הנחת התפילין ברחבות של עיריות בארץ. אחת מהן היא עיריית צפת, כשהבוקר, ביוזמת ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הוקם דוכן להנחת תפילין בכניסה לבניין העירייה. הדוכן, יפעל מידי יום החל מהשעה 9:00 ויאפשר לתושבים ולתיירים העוברים באזור להניח תפילין. אוחנה הבוקר המתין עם מצוות הנחת התפילין עד להקמת העמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה והיה הראשון שזכה במצוות הנחת תפילין בעמדה זו.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: “העיר צפת הינה עיר שמכבדת ומחבקת את כלל המגזרים וכלל הדתות. בארץ הקודש, בעיר הקודש ניתן להניח תפילין בכל מקום- גם במרחב הציבורי. אני מזמין את תושבי העיר והתיירים להגיע ולהניח תפילין בעמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close