תושבים בחיפה וקריית חיים מתלוננים על ריחות עזים. בדיקה העלתה: הקרקעות באזור ספוגות בשמנים וחומרים רעילים ובשל הגשמים הכל צף ועולה

במשך שבועות מתלוננים בעיקר תושבי קריית חיים על ריח חריף ועז השורר באזור. בדיקת "איגוד ערים לאיכות הסביבה" גילתה את הסיבה: האדמה באזור ספוגה בשמנים וחומרים רעילים שעולים וצפים עם הגשמים וגורמים לעליית הריח העז

בשבועות האחרונים, כמיידי שנה עם תחילת תקופת הגשמים, ישנה עלייה ניכרת בתלונות על ריח חריג ועל עוצמת הריח מתושבי מפרץ חיפה והסביבה, ובעיקר מתושבי קרית חיים. מבדיקות שערך האיגוד עם יחידות סביבתיות אחרות, ועם המשרד להגנת הסביבה עולה שאחת הסיבות העיקריות לכך הן קרקעות מזוהמות בדלקים ובשמנים. מי הגשם מציפים את הדלקים הספוגים בקרקע, ומייצרים מקור נוסף לריחות חריגים. באזור מפרץ חיפה ישנן קרקעות מרובות שזוהמו כתוצאה מתעשיית דלקים גדולה וצנרת ענפה המובילה את הדלקים ומוצרים נוספים באזורנו.
בשבועות האחרונים ערכו אנשי האיגוד סיורים באזור האצטדיון ובאזורים הסמוכים לתשן ובתוכו, וכן לאורך רחוב חלוצי התעשייה, עקב תלונות ריח שהגיעו מאזורים אלו.
באיגוד ערים נמסר: “האיגוד ממשיך לערוך התייעצויות עם גורמים רלוונטיים בתחום זה, על דרכים אפשריים להקטנת היקף הבעיה. נעדכן אתכם בהמשך לגבי המשך פעולותינו בנושא על מנת לפתור הבעיה”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close